Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2019’u da veririz

Rekor katılımın gerçekleştiği organizasyonun mükemmel olduğunu vurgulayan Killian, “2019’daki Kış Oyunları için organizasyon istiyorsanız bunu vermeye hazırız” dedi.

Salih TEKİN/ DHA
SON GÜNCELLEME
TARİHTE ilk kez Erzurum’da düzenlediğimiz ve bugün sona erecek olan Dünya Üniversiteler Kış Oyunları, FISU (Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu) Başkanı George Killian’dan tam not aldı. Dün Palan Otel’de oyunların değerlendirmesini yapan Killian, “Erzurum’un misafirperverliği sayesinde Universiade Kış Oyunları’na şimdiye kadarki en yüksek katılım gerçekleşti ve mükemmel iş çıkardınız” dedi.

52 ülkeden bin 593 sporcu

Oyunlara 52 ülkeden bin 593 sporcunun katıldığını belirten Killian, “Bu rakam ev sahipliğini düzgün yapmanız sayesinde mükemmel oldu. Erzurum’a ilk geldiğimde endişelerim vardı. Söz verilen her şeyi yapılabilecek misiniz diye düşünüyordum. Gerçekten yaptınız. 2019’daki Kış Oyunları için organizasyon istiyorsanız bunu vermeye hazırız. Sizleri çok sevdik” dedi. Killian, 2013 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ev sahipliği yapacak olan Slovenya’nın Maribor şehrinden gelen bir gazetecinin, “Maribor’dan beklediğiniz nedir” sorusu üzerine, “Ne zaman Universiade düzenlesek, bir sonraki organizasyonu yapacak olan der ki, ‘biz daha iyi olacağız.”Erzurum kadar iyi olun yeter” diye konuştu.

Britanya’ya 10-0 yenildik

Üniversiteler Kış Oyunları’nda, kadınlar buz hokeyi 5.’lik maçında Türkiye, Büyük Britanya’ya 10-0 yenilerek, oyunları 6. ve son sırada bitirdi.

Universiade’da dün ne yaptık

Kategorİ Sporcu Derece
Kayak Kros Zeynep Severge 4
Kayaklı Koşu Ömer Yusufoğlu 22
Kayaklı Koşu Sabahattin Oglago 23
Kayaklı Koşu Burhan Oglago 27
Biatlon Ahmet Üstüntaş 24
Biatlon Orhan Gazi 29

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler