« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2017 Akdeniz Oyunları’nın ev sahibi Mersin’de belirlenecek

Mersin'in 2013'de ev sahipliğini yapacağı Akdeniz Oyunları'nın 60. yıl dönümü törenle kutlanacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Aynı zamanda Uluslararası Akdeniz Oyunları Komitesi'nin (ICMG) 50. yılının kutlanacağı törenlere, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ICMG Başkanı Amar Addadi ve çok sayıda yabancı konuk katılacak.

Tevfik Sırrı Gür Stadı önünde 15 Ekim Cumartesi günü başlayacak etkinlikler kapsamında rampa, bisiklet, basketbol, tahta bacak adamlar, jönglörler ve palyaçolar ile animasyon gösterileri gerçekleştirilecek. Etkinlik stat önünden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yapılacak yürüyüşün ardından gösterilerle devam edecek. Gece Grubu ve sanatçı Ferhat Göçer'in konser vereceği kutlamalar çerçevesinde havai fişek gösterileri de yapılacak.

2017 Akdeniz Oyunları'nın yapılacağı kent belirlenecek

Etkinlikler çerçevesinde ayrıca düzenlenecek genel kurulda 2017 yılında yapılacak Akdeniz Oyunları'na ev sahibi olacak kentin seçimi de gerçekleştirilecek. Oyunlara aday olan Mısır'ın İskenderiye ve İspanya'nın Tarragone kentleri seçimi kazanmak için yarışacak. Seçim dolayısıyla Mısır ve İspanya'dan çok sayıda İspanyol ve Mısırlı üst düzey yetkili de Mersin'e gelecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz