MUĞLA HABERLERİ

2016 Yılı ÇKS Başvuruları Başladı

IHA
17.10.2015 - 10:24Son Güncelleme :

ERGÜN AKDENİZ

IHA

Dalaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ergün Akdenizi, 2016 üretim yılı için Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının başladığı bildirdi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Dalaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ergün Akdeniz; "Üreticilerimizin, Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını veya kayıt güncellemelerini yapabilmesi için, ilçe müdürlüğümüze başvurmaları gerekir.TBS(Tarım Bilgi Sistemi) kapsamında, çiftçi kayıt sistemi başvuruları kabul edilmeye başlamıştır. Üreticilerimizin ÇKS kayıtlarını mutlaka yaptırmaları veya güncellemeleri gerekmektedir. ÇKS başvurusu bulunmayan üreticilerimizin yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre, toprak analizi, yem bitkileri ve prim uygulamaları gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanmaları mümkün değildir. Ayrıca herhangi bir doğal afet sonucu meydana gelen zarar doğrultusunda prim borcu erteleme veya yapılacak her türlü tarımsal desteklemeler için çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları adına ÇKS başvurularını ertelemeden mutlaka yaptırmaları gerekmektedir. Tüm üreticilerimizin hasarsız bir yıl geçirmelerini diliyor, kazançlarının bereketli olmasını en içten dileklerimle temenni ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden 2016 Yılı ÇKS Başvuruları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 10 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 2016 Yılı ÇKS Başvuruları Başladı haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı