Ege Haberleri

  2015'den umutluyum

  HÜRRİYET / İZMİR
  12.01.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  Küçükbay A.Ş.’nin yeni yatırımlarla büyüme hedeflerinde hız kesmeden yola devam edeceğini açıklayan Ahmet Küçükbay, Orkide ve Ekiz Yağ’la pazar paylarını ikiye katına çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.

  KÜÇÜKBAY A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, yurt içinde İstanbul, Tekirdağ, Adana, İzmir Bornova, Çiğli Atatürk OSB ve Kemalpaşa Akalan’da; yurt dışında ise Amerika, Japonya ve Etiyopya’da birbiri ardına yaptıkları yatırımlarla bu yıl da üretim, istihdam ve ihracatta önemli başarılara imza atmaya hazır olduklarını belirtti.


  Küresel ve yerel boyutlarda ekonomik ve siyasi risklerin artış gösterdiği, istikrarsızlıkların oluşturulmak istendiği bir ortamda ekonomik dönüşüm paketlerinin Türkiye ekonomisinin içeride ve dışarıda elini güçlendirecek niteliklere sahip olduğunu söyleyen Küçükbay, “ABD’nin faiz artırımına gideceğine dair beklentiler, Euro bölgesinde devam eden ekonomik durgunluk ortamı, petrol fiyatlarında meydana gelen düşüşler ve Rusya’da son günlerde beliren ekonomik sıkıntılar küresel piyasada birer risk unsuru taşısa da hükümetimizce alınan tedbirler bu koşulların ülkemize olan etkisinin hafif atlatılacağı sinyallerini veriyor. Bizler de bölgemizin ülke sanayine katkısını her geçen gün artırmak gayretiyle yılmadan çalışıyoruz” dedi.


  Konumu güçleniyor
  “Dünyadaki belirsizlikler şu anda Türk ekonomisinin en büyük riski. Ama ben pozitif ayrışma noktalarımızın daha fazla olduğunu düşünüyorum. Bütün gelişmekte olan ülkelere göre ülkemizin daha şanslı bir konumda olduğunu görmekten mutluyum” şeklinde konuşan Ahmet Küçükbay, petrol fiyatlarına bağlı olarak dolarda yaşanan dalgalanmaların özellikle hammadde sağlanmasında bitkisel yağ sektörünü de doğrudan ilgilendirdiğini de ifade etti. Küçükbay, “Türkiye yağ üretiminde önemli aşama kaydetti. Bugün gerek ayçiçek, gerek zeytinyağı üretiminde geçmiş yıllara oranla oldukça iyi bir noktadayız” diyerek bu yönde atılan adımların yağ sektörünün geleceği için de oldukça önemli olduğuna değindi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı