MALATYA HABERLERİ

2015 Yılı TÜBİTAK Ödülleri Açıklandı

IHA
28.07.2015 - 16:57Son Güncelleme : 28.07.2015 - 16:58

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Parlakpınar, 2015 TUBİTAK Teşvik ödülüne layık görüldü.
2015 yılı TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülüne ilişkin değerlendirme çalışmaları sonuçlandı. Bilim Ödülü, Özel Ödül ve Teşvik Ödülü olmak üzere 3 kategoride açıklanan ödüllerde, Kalp, böbrek ve damar sistemi patolojilerinde iskemi-reperfüzyon ve serbest radikal hasarı ve antioksidan tedaviler konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları nedeniyle Doç.Dr. Parlakpınar’a Teşvik Ödülü verildi.
Ülkede yaptığı çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunanlara verilen teşvik ödülünü hak eden bilim adamlarına 20 bin TL para ödülünün yanı sıra gümüş plaket ve ödül beratı da takdim ediliyor.
İnönü Üniversitesi’nden Teşvik ödülü kazanan Doç.Dr. Parlakpınar’ın araştırma alanları ise “Antioksidanlar (melatonin, kafeik asit, aminoguanidin vb), Pinealektomi, Oksidatif stress, İskemi-reperfüzyon hasarı (miyokard, böbrek ve beyin), Subaraknoid kanama modeli, Apoptozis gelişimi, Diabet ve komplikasyonları, Kemoterapotik toksisite ve önlenmesi, Kayısının sağlık alanında kullanımı” konuları oluşturuyor.
TUBİTAK, ülkede yaptığı çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulan bilim insanlarına Bilim Ödülü olarak 50 bin TL, altın plaket ve ödül beratı, Özel Ödül kategorisinde ise yurtdışında yaptığı çalışmalarıyla bilime uluslararası düzeyde katkıda bulan bilim insanlarına 50 bin TL para ödülünün yanı sıra altın plaket ve ödül beratı veriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden 2015 Yılı TÜBİTAK Ödülleri Açıklandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 2015 Yılı TÜBİTAK Ödülleri Açıklandı haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:31
  • Yatsı
   19:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı