Ege Haberleri

  2015 uyarısı

  Hürriyet Haber
  15.12.2014 - 01:07 | Son Güncelleme:

  EGE Otomotiv Derneği (EGOD) Başkanı Mustafa İduğ, ekonomide 2015’in çok çetin geçeceğini belirterek “Bilançolarını çok iyi yapan işletmeler yaşanacak dalgalanmalardan en az zararı görecek” dedi.

  Yapılan analizlere göre 2015 ekonomik göstergelerinin 2014’e göre iniş trendinde olacağını söyleyerek, hükümetin tasarruf tedbirleri alacağını açıklaması ile birlikte piyasadan paranın çekileceğini belirten İduğ, “Türkiye’de sürekli vergi affı çıkıyor. Bu da piyasadan paranın çekilmesine neden oluyor. Piyasadan para çekilince almayı düşündüğünüz hangi ürün varsa bekliyorsunuz. Piyasa, yeni yılda yüzde 50 civarında yavaşlayacak, ki bu da firmaların büyük sıkıntı yaşamasına neden olur” dedi.

  GENEL SEÇIME DIKKAT

  Genel seçimler öncesinde piyasanın hareketleneceğini kaydeden İduğ, “Önümüzdeki 4 yıl seçim olmayacak. Mevcut hükümet yeniden iktidar olabilmek için ilk 5 ay inşaat, maden ve lojistik sektörüne teşvikler destekler vererek piyasayı rahatlatmak isteyecek. Firmalar, 2015 yılında hedeflerini ölçülü koymalı. Hedeflerle ilgili anlaşma yapmaktan kaçınmalı. Eğer yaparsanız o hedefe ulaşmanız mümkün olmayacak. Elinizdeki stoku aldığınız rakamın altında satmak zorunda kalabilirsiniz. 2014’te yaptığımız satışları 2015 yılında yaşayabilirsek başarı sayacağız. Belki de iş yaşamımız içinde en sert yıllardan birisini önümüzdeki sene yaşayacağız” diye konuştu. ? İZMİR (DHA)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı