Eğitim Haberleri

  2015-TUS ek yerleştirme tercihleri

  Hürriyet Haber
  01.07.2015 - 13:33 | Son Güncelleme:

  2015 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) İlkbahar Dönemi ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemleri, 2-6 Temmuz tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden alınacak.

  Adaylar başvurularını bireysel olarak internet üzerinden yapacak. ÖSYM yaptığı açıklama ile, ek yerleştirmenin, 2015-TUS İlkbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu ile 2015-TUS İlkbahar Dönemi Tercih İşlemleri Genel Bilgileri’nde yer alan ilke ve kurallara göre yapılacağını duyurdu. Ek yerleştirme ücreti, 15.00 TL olarak açıklandı. Ücret, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacak. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, 7 Temmuz saat 23.59’da sona erecek. Bu süre içinde ücretini yatırmayan adayların yerleştirme için yaptıkları tercihler geçersiz sayılacak ve bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacak. ÖSYM adayları, banka veya ATM’den ödeme yapmamaları konusunda uyararak, ek yerleştirme sonuçlarının ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacağını, adaylara ek yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyeceğini hatırlattı.
  2015-TUS İlkbahar Dönemi Ek Yerleştirme Tabloları için: http://www.osym.gov.tr/belge/1-23565/2015-tus-ek-yerlestirme-tercih-islemleri-tablolar-ve-ac-.html

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı