TRABZON HABERLERİ

2015 Trabzon İçin Gelişim Stratejisi Toplantısı

AA / Muhammet Fatih Demirci
29.01.2015 - 15:49Son Güncelleme :

- Vali Yardımcısı Yalınalp: "Ulaştırma sektörü 455 milyon lira harcama ile toplam harcamanın yüzde 53 ile ilk sırada bulunmaktadır"

AA / Muhammet Fatih Demirci

TRABZON (AA) - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TTSO) düzenlediği 2015 Trabzon İçin Gelişim Stratejisi Toplantısı yapıldı.

Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp, toplantıda yaptığı konuşmada, Trabzon'da 24 yatırımcı kuruluş, 13 ana sektör ve değişik alt sektörlerde toplam proje tutarı olarak 7.9 milyar lira ile 630 adet proje üzerinden çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

Yalınalp, daha önce Trabzon Valiliği görevinde bulunan Recep Kızılcık'ın sözlerini hatırlatarak, stratejik eylem planının sivil toplum kuruluşlarla yerel yönetimlerle birlikte hareket etmenin 21. yüzyılın zorunluluğu olduğunu, şehrin önceliklerinin ne olduğu konusunda herkesin bir rehbere sahip olması, ortak akılla yapılan işlerde sahiplenme duygusunun geliştirilerek ortak akıl ile iyi bir sinerji oluşturulması gerektiğini dile getirdi.

Yapılan toplantılarla Trabzon'daki yatırımları gözden geçirdiklerini anlatan Yalınalp, konuşmasına şöyle devam etti:

"214 yılı sonu itirabariyle genel, mali idareler ve döner sermayeli kuruluşlar bütçelerinden toplam bir milyar lira tahsis edilmiş, 854 milyar lira harcama yapılarak yüzde 85 nakti ve fiziki gerçekleşme 2014 yılı sonunda sağlanmıştır. Kamu yatırımlarının harcama durumlarına göre, sektörler itibariyle değerlendirmek gerekirse ulaştırma sektörü başı çekmektedir. Ulaştırma sektörü 455 milyon lira harcama ile toplam harcamanın yüzde 53 ile ilk sırada bulunmaktadır. Eğitim ve spor sektörü 163 milyon harcama ile toplam harcamanın yüzde 19 ile ikinci sırada yer almakta. Tarım ormancılık sektörü 66 milyon lira harcama ile toplam harcamanın yüzde 8'ini oluşturarak üçüncü sırada yer almaktadır. Kuruluşlar bazında ifade edecek olursak, Karayolları Bölge Müdürlüğü 455 milyon lira harcama ile ilk sırada yer alıyor. Bu kuruluşlardan 101 milyon lira harcama ile TOKİ ikinci sırada, 63 milyon lira harcama ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı üçüncü sırada yer alıyor."

TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu ise, hedeflerini gözden geçireceklerini belirterek, "Geleceğe dönük yeni konular neler olabilir. Bunları hep birlikte detaylı bir şekilde görüşerek yeni bir strateji belirlemek olacaktır" dedi.

Toplantıya, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile yöneticiler katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden 2015 Trabzon İçin Gelişim Stratejisi Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2015 tarihinde saat 15 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 2015 Trabzon İçin Gelişim Stratejisi Toplantısı haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:18
 • İkindi
  14:49
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:40
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı