Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  2015-DGS not işlemleri 9 Temmuz’da

  Hürriyet Eğitim
  09 Temmuz 2015 - 14:02Son Güncelleme : 09 Temmuz 2015 - 14:05

  Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için Meslek Yüksekokullarındaki sınava başvurmuş olan son sınıf öğrencilerinin akademik not ortalamalarını ve eğitim bilgilerini elektronik ortamda toplama işlemleri 9-24 Temmuz arasında yapılacak.

  ÖSYM’den yapılan duyuruyla, 26 Temmuz’da yapılacak Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için, Meslek Yüksekokullarındaki sınava başvurmuş olan son sınıf öğrencilerinin akademik not ortalamalarını ve eğitim bilgilerini elektronik ortamda toplama işlemlerinin 9-24 Temmuz arasında yapılacağı açıklandı. 2015-DGS’ye başvuran adayların YÖKSİS sisteminden temin edilen eğitim bilgileri, 9 Temmuz’dan itibaren https://kkis.osym.gov.tr internet adresinde kontrol ve veri girişi için açılacak. Duyuruda şu bilgilere yer verildi:
  -Eğitim kaynağı YÖKSİS olan adayların bilgi güncellemesi YÖKSİS üzerinden yapılacak. Adayların eğitim bilgisi YÖKSİS üzerinden belli aralıklarla güncellenecek. Eğitim bilgileri güncel hali ile Merkezimiz tarafından YÖKSİS Sisteminden son kez 27 Temmuz’da elektronik ortamda alınarak ÖSYM kayıtlarına aktarılacak. Meslek Yüksekokulu Müdürlükleri bilgi güncelleme işlemlerini, 24 Temmuz mesai saati bitimine kadar YÖKSİS üzerinde tamamlaması gerekiyor.
  -Eğitim kaynağı YÖKSİS olmayan adayların bilgi güncellemesi https://kkis.osym.gov.tr aracılığı ile yapılacak. Meslek Yüksekokulları, bilgi güncelleme işlemlerini 24 Temmuz mesai saati bitimine kadar https://kkis.osym.gov.trinternet adresi üzerinden gerçekleştirecek.

  Düzeltme işlemleri internetten yapılacak

  Adaylar eğitim bilgilerinin kontrolünü, 9-24 Temmuz arasında https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabilecek ve düzeltme işlemleri için kendi Meslek Yüksekokullarına bu tarihler arasında başvuru yapacak. Adayların doğrudan ÖSYM’ye yapacakları düzeltme talepleri kabul edilmeyecek, düzeltmeler üniversitelerinin ilgili birimlerince yapılacak.
  YÖKSİS sisteminde Meslek Yüksekokulu Müdür/Müdür Yardımcısı bilgisi bulunan Meslek Yüksekokulu Müdürlükleri’nin https://kkis.osym.gov.tr kullanıcı bilgileri otomatik tanımlanmış ve ilgili Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine iletilmiş. Kullanıcı bilgileri kendilerine ulaşmayan Meslek Yüksekokulu Müdürlükleri bu bilgilerini ÖSYM’nin 444 6796 (OSYM) numaralı çağrı merkezinden öğrenebilecek.

  Etiketler: aday , DGS , OSYM
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı