« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2015 Avrupa Şampiyonası'nın yeni adresi belli oluyor

2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nı (EuroBasket 2015) organize edecek ülkeler, İspanya'nın başkenti Madrid'de yarın yapılacak FIBA Avrupa toplantısında belli olacak.

AA
SON GÜNCELLEME

Yaşadığı siyasi kriz ve ülke içindeki istikrarsızlıktan dolayı, 2011 yılında aldığı 2015 Avrupa Şampiyonası'nı organize etme hakkından geçen ay feragat etmek zorunda kalan Ukrayna'nın yerine ilk başta 16 ülke aday olurken, daha sonra bu sayı 8'e indirilmişti. Mevcut durumda Türkiye, Almanya, Fransa, İsrail, Polonya, Letonya, Finlandiya ve Hırvatistan'ın adaylığı bulunuyor.

5-20 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacak EuroBasket 2015'in evsahipliği için favori ülkeler Fransa, Almanya, Hırvatistan ve İtalya olarak gösteriliyor. 2001 Avrupa Şampiyonası, 2010 FIBA Erkekler Dünya Şampiyonası, 2014 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası ve son olarak 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası'nı organize etme hakkı kazanan Türkiye, 2015 yılındaki Avrupa Şampiyonası'nda final maçlarının evsahipliğine talip olsa da, son dönemlerde bu tip organizasyonları yapmayan diğer ülkelere finalin verilme şansının daha yüksek olduğu belirtiliyor.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler