Dünya Haberleri

DÜNYA

  2014'ün sonunda bir günde 3 facia

  hurriyet.com.tr
  28.12.2014 - 16:35 | Son Güncelleme: 28.12.2014 - 22:58

  2014'ün son pazar gününe dünyada yaşanan kazalar damgasını vurdu.

  Günün ilk olayında Malezya merkezli havayolu şirketi AirAsia'ya ait Airbus 320-200 tipi yolcu uçağı, içinde bulunan 162 yolcu ve mürettebat ile birlikte havada seyir halindeyken kayboldu.

  2014ün sonunda bir günde 3 facia Ankara’dan Atina’ya “Yardıma hazırız” mesajı


  Pilotun kuleyle son konuşmasında, "kötü hava nedeniyle rotasının değiştirilmesini istediği" ortaya çıktı. Bu konuşmadan sadece birkaç dakika sonra uçak radarda kayboldu. Yetkililer havanın kararması nedeniyle arama çalışmalarının bugün için durdurulduğunu açıkladı.

  2014ün sonunda bir günde 3 facia

  Diğer olayda ise Yunanistan'dan İtalya'ya 478 yolcusuyla sefer yapan arabalı feribotta yangın çıktı. Adriyatik denizinde seyreden feribottaki yolcular için kurtarma operasyonu başlatıldı. Süratli esen rüzgâr nedeniyle yangın hızla yayıldı ve feribot İtalya ile Arnavutluk arasındaki uluslararası sulara sürüklendi. Feribotta 54 Türk vatandaşı da bulunuyor.


  2014ün sonunda bir günde 3 facia 478 yolcusu olan İtalyan feribotunda yangın çıktı
  Günün son kazasında ise bir Türk gemisi İtalya açıklarında kaza yaparak battı. İtalya'nın Ravenna Limanı açıklarında Belize bandıralı bir kargo gemisiyle çarpışan Türk kargo gemisi battı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan kazada, tamamı Türk olan 11 kişilik mürettebatın 8'inin kurtarıldığını söylerken diğerleri için kurtarma çalışmasının devam ettiğini açıkladı.

  Türkiye'nin Milano Başkonsolosu Aylin Sekizkök ise, İtalya'nın Ravenna Limanı açıklarında batan Türk kargo gemisinde bulunan iki kişinin öldüğünü söyledi. 2014ün sonunda bir günde 3 facia

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı