Ege Haberleri

EGE

  2014'ü konserle uğurladılar

  Hürriyet Haber
  30.12.2014 - 12:41 | Son Güncelleme: 30.12.2014 - 12:43

  Karşıyaka'da sanatın merkezi haline gelen Opera ve Tiyatro Sahnesi, 2014'ü muhteşem bir konserle kapattı, 2015'e merhaba dedi. Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) işbirliğinde gerçekleştirilen "Yeni Yıl Konseri" büyük ilgi gördü.

  Sanatseverlerin salonu tamamen doldurduğu konserde, Şef Oğuzhan Balcı ile birlikte, Evren Işık (soprano), Caner Akın (tenor), Altuğ Dilmaç (bariton) ve Teyfik Rodos (bas), solist olarak sahne aldı. Gecede opera aryalarından operetlere, müzikal eserlerden yöresel halk türkülerine uzanan geniş bir repertuvar seslendirildi. Yaklaşık iki buçuk saat süren konser sonunda, izleyiciler sanatçıları ayakta alkışladı.
  2014ü konserle uğurladılar
  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "2015'e büyük umutlar, heyecan ve mutlulukla giriyoruz. Sanat dolu bir yıl olmasını diliyorum. Karşıyaka Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya verdiğimiz değeri daha da yakından göreceğiz, yaşayacağız. Sanattan giderek daha fazla yoksun kalıyoruz. Bu gidişat karşısında halkımız için Oda Orkestrası kurduk, Sanat Kurulu oluşturduk. Biz sanata ve sanatçılarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Karşıyaka çok özel bir kent. Buradan Türkiye'ye bir aydınlanma devriminin ışığını tutacağımıza inanıyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı