"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

2014'te yengeç burcunu neler bekliyor ?

Burcunuzda bulunan Jüpiter özgüveninizi artırmayı, önemli kişileri kolayca etkilemeyi, iş hayatınızda veya yaşamınızın farklı alanlarında (aşk, iş, aile, ev, kariyer, para, seyahatler vb) sizi desteklemeyi ve değişik fırsatlar çıkartmayı bu yıl da 17 Temmuz’a kadar sürdürüyor.

Farklı tecrübeler edinebilir, ilginç şanslar ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Son yılların zorlukları geride kaldı. Jüpiter başarıya giden yolda sizi destekliyor, detaylı hesaplanmış planlarınızı destekleyen kişiler bulmanızı kolaylaştırıyor, yaratıcılığınızı artırıyor ve fikirlerinizi satmanızı kolay-
laştırıyor.
Yine de yıl dikensiz gül bahçesi formatında geçmiyor, özellikle güç mücadeleleri ve tartışmalar bu yıl sıklıkla gündeme gelebilir.
31 Ocak–30 Nisan aralığında, 13 Temmuz ve 23 Ekim civarı hayatınızın hangi alanında ciddi şekilde zorlanırsanız zorlanın, şanslı etkilerin varlığını unutmayın ve belli şeyleri veya kişileri hayatınızdan çıkarmadan önce çok dikkatli düşünün.
Hayatınız değişim ve dönüşüm döneminde Sevgili Yengeç’ler, zorlu kişiler ve engellerden kurtuluyorsunuz, hayatınız renkleniyor ve hayalini kurdu-ğunuz hayata hızla yaklaşıyorsunuz, değişimden korkmayın.

Satürn, aşk hayatınızı biçimlendiriyor

Yıla ilişkilerinizi güçlendirmek veya şekillendirmek için daha fazla emek ve zaman harcamanız gerektiğinin bilincinde başlıyorsunuz. 6 Mart’a kadar mevcut ilişkinizi sağlamlaştırma veya yeni bir ilişki bulma eğilimi artıyor.
Akrep burcundaki Satürn, duygusal anlamda zorlayıcı olayları karşınıza çıkarmış olabilir. Şimdi de aşktan ve sevgi temalı diğer ilişkilerinizden beklentilerinizi sorguluyor. Bu alanlarda diğerlerinin harekete geçmesini beklemek yerine, kendi istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda harekete geçmenizi sağlıyor.
Size getirisinden çok götürüsü olan kişi ve ilişkileri hayatınızdan uzaklaştırmak isteyebilir, kalıcı ilişkileri ön plana alabilirsiniz.
Özellikle ocak sonundan itibaren nisan sonuna kadar, 13 Temmuz ve 23 Ekim civarı duygusal ilişkilerde zorlanabileceğiniz veya hayatınızın farklı alanlarında(aşk, çocuklar, yaratıcılık gerektiren projeler vb.) engellerle karşılaşabileceğiniz günler söz konusu olabilir.
Ekonomik veya duygusal kayıp riski hissederseniz, bunun geçici bir dönem olduğunu ve Jüpiter’in olumlu dokunuşunun günün sonunda daha yararlı koşulları hayatınıza taşıyacağını unutmamalısınız.
Bazı kişilerle ilişkilerinizde ya da iş hayatınızda gerçeklerden kaçıyorsanız, bu gerçeklerle yüzleşmeniz ve gereğini yapmanız gerekebilir.
2014’te, bazı Yengeç’lerin aralarında yaş farkı olan ya da yüksek statüde kişilerle ilişkilerinde artış olabilir.
11 Nisan civarında tatil veya seyahat aşkları söz konusu olabilir. 28 Nisan civarı, 3-25 Mayıs aralığında sosyal yaşamınız hareketlenebilir, 18 Temmuz-11 Ağustos arası çekiciliğiniz artıyor.
8 Ekim (bu tarih iş açısından da yeni bir yöneticiye işaret ediyor) ve 23 Ekim civarında hayatınıza yeni kişiler girebilir veya çocuklarınızın eğitim hayatlarıyla ilgili olumlu gelişmeler söz konusu olabilir.

Nisan ayı ön planda

Bağımsızlık veya bağlayıcı iş, görev ve sorumluluklardan kurtulma arzunuz artıyor.
Bu ay içinde, gayrimenkul konuları, aile içinde önemli kişiler, yaşadığınız yerde değişiklik veya bulunduğunuz sosyal topluluğu ilgilendiren başlıklarda zorlanmalar yaşanabilecek günler ön plana çıkıyor.
Yaşanılan yerde, evlilik, ev ve aile konularında güvenliği ön planda tutmakta, gereksiz tartışmalardan kaçınmakta fayda var. Zira, tartışmalar büyüyerek farklı bir hal alabilir! Aynı etkiler 13 Temmuz civarında da kendini tekrarlayabilir. İyi tarafından bakarsak, olaylar sona erdiğinde kendinizi eskisinden daha istikrarlı ve güvenli bir noktada bulabilirsiniz.

Maddi şanslar ve fırsatlar

17 Temmuz’da Aslan burcuna geçecek olan Jüpiter, bu sefer de o tarihten itibaren bir yıl boyunca size maddi şanslar ve fırsatlar getirmeye başlayacak. Gelirleriniz artabilir, ek işler, kârlı alışverişler, mevcut işte olumlu gelişmeler, maaş veya prim artışları, farklı parasal kaynaklarda artışlar vb. söz konusu olabilir.
Maddi açıdan büyümenin yanı sıra prestij artışı da söz konusu olabilir ya da gelirlerinizi artırmak için özel yeteneklerinizi geliştirici eğitim veya ekipman yatırımı içerisine girebilirsiniz ya da kendi işinizi kurabilirsiniz.
25 Eylül civarında yüksek gelirli yeni bir iş söz konusu olabilir. 8-9 Ekim civarında kariyerinize ve iş hayatınıza farklı bir yönde devam etmek isteyebilirsiniz. Hazırlıklı olmadığınız konularda sizi yönlendirmeye çalışan kişiler olabilir.
İş değiştirmeyi planlıyorsanız, bunun kendi isteğiniz doğrultusunda olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer altından kalkabileceğinizin üzerinde bir işe soyunacağınızı hissediyorsanız, belki de o işe hiç kalkışmamak yararınıza olabilir. Dikkatli ele alınması gereken bir süreç.

Ani gelişmeler

Planlarda meydana gelebilecek ani değişiklikler ilk bakışta sinirleri bozabilir.Ancak ilerleyen dönemde bu değişikliklerin yararımıza olduğunu fark edebileceğimiz için diş sıkmak yerine, değişikliklere uygun şekilde yeni planlar yapmamızda fayda var.
Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın...

Günlük Burç Yorumları

KOÇ
Abartılı tavırlar içine girmeniz veya bazı konularda hassaslaşmanız evde problemlere neden olabilir. Ek olarak arkadaşlarınız ya da ailenizle de stres yaşayabilirsiniz. İşlerinizle ya da yapmaktan hoşlandığınız şeylerle meşgul olmanız olası stresi engelleyecektir.

BOĞA
Meslektaşlarınızla ya da müşterilerinizle bir araya gelmeniz olaylara farklı açıdan yaklaşmanızı ve yeni seçeneklerinizi fark etmenizi sağlayabilir. Özel bilgileri kendinize saklamanız da fayda var. Romantizm özel bir ilişkinizin gelişmesine yardım edecektir.

İKİZLER

Bazı konular hassasiyet gerektirebilir! Maddi konulardaki endişelerinize veya genel anlamda parasal durumunuza yaratıcı yaklaşmanız istediğiniz sonuçları almanızı sağlayabilir. Üstlendiğiniz yeni işlerde öğrenecekleriniz maddi gelirlerinizin artışında etkili olabilir. Neyi iyi yaptığınızın farkına varmanız yeni fırsatların önünü açabilir.

YENGEÇ
Tartışmalı ortamlar büyüyebilir, özenle uzak durulmasında fayda var. Sevdiğiniz kişileri ihmal etmemenizde fayda var. İlgi bekliyorlar. Size yardım etmeye çalışan ya da size bir şeyler sunan ya da teklif eden kişiler olabilir. Objektif olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir.

ASLAN
Bazı planlarınızdaki eksikleri ya da yapılması gereken değişiklikleri söyleyen tecrübeli kişilere kulak vermeniz gerekebilir. Yeteneklerinize güvenebilir ve ilginizi çeken alanları araştırmaya ya da o yönde ilerlemeye başlayabilirsiniz. Öfkeli hareketlerden kaçınmalısınız ama tabii ki uygun bir dille haklarınızı korumak veya bazı şeyleri sorgulamak isteyebilirsiniz.

BAŞAK
Sabırsızlanıyorsunuz ama her şey yerli yerine oturduktan sonra harekete geçmenizde fayda var. Diğerlerine yardım etmenizi sağlayacak organizasyonlarda veya sosyal sorumluluk projelerinde yer alabilirsiniz. Sizden ilgi bekleyen kişiler zamanınızı ya da paranızı paylaşma konusundaki cömertliğinizden rahatsız olabilir. Bazı konularda baskı altında hissedebilirsiniz.

TERAZİ
Ortaya çıkan bilgileri dikkatle ele alıp, bu bilgiler ışığında ilerlemenizde fayda var. Eğitim, öğretim aktiviteleri, felsefik konular ya da kültürel aktivitelere ağırlık vermeniz gerekiyor olabilir. Sizden çok fazla şey bekleyen kişiler stres yaratabilirler. Yapabileceklerinizi, beklentilerinizi veya nelere müsaade edip nelere edemeyeceğinizi açıkça göstermek durumunda kalabilirsiniz.

AKREP
Yaptığınızın dışındaki planlar ufak tefek rahatsızlıklarına rağmen sizin için çok daha fazla şey vaat ediyor! Aşk hayatınız ya da sevgi temalı ilişkileriniz ön planda. Sevdiğiniz kişilerle yapacağınız planlar ya da geçireceğiniz zaman ilişkilerinizin güçlenmesini sağlayabilir.

YAY
Evinizde değişiklikler yapabilir, dekorasyona ağırlık verebilir, ev değiştirebilir ya da yeni bir ev arkadaşı bulabilirsiniz. Yapacağınız değişiklikler sizin de daha iyi görünmenizi sağlayabilir. Özel evraklarınıza sahip çıkmanız gerekiyor.

OĞLAK
Sizden tamamen farklı fikirlere sahip kişilere tahammül etmeniz gerekebilir. Beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Sevdiğiniz kişiler için daha fazla zaman harcamalısınız. Evinizde değişiklikler yapabilir, bu amaçlı alışverişler yapabilirsiniz.

KOVA
Haklı olarak bazı konularda isteksiz olabilirsiniz. Ancak, aniden ortaya çıkan konular ilgi bekliyor. Mantıksız talepleri olan kişiler sorumluluklarınızın ya da iş yükünüzün artmasına neden olabilir. Sizden daha tecrübeli ya da yaşça büyük kişilerden öğreneceğiniz şeyler olabilir.

BALIK
Sosyal aktivitelere katılabilir ya da sosyal yardım organizasyonlarında yer alabilirsiniz. İlgi alanlarınızı genişletebileceğiniz ya da yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz günlerdesiniz. Önemli alışverişler söz konusu olabilir. Romantik planlar yapabilirsiniz. Aşk hayatınız açısından güzel bir gün.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI