"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

2014'te oğlak burcunu neler bekliyor ?

Ekip çalışmaları, arkadaşlık ilişkileri

Sevgili Oğlak’lar, iş hayatınız ve kariyeriniz bu yıl yine koşuşturma ve yepyeni çalışmalarla dolu. Çevrenizdekiler enerjinize hayran kalacaklar. Tecrübeli, yaşça büyük veya önemli pozisyondaki kişilerden yardım, önemli tavsiye veya destek alabileceğiniz bir yıldasınız.
Hayatınıza girecek yeni kişiler, yeni ilişkiler, yeni işbirlikleri, ortaklıklar veya gruplar başarıya giden yolda sizin için önemli olabilir.
Grup aktiviteleri, ekip çalışmaları ve arkadaşlık ilişkilerinizde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yoğunluk söz konusu. Çoklu projeler, birden fazla kişi gerektiren çalışmalar şanslarınızı artırabilir. Ancak, bazı ilişkiler de testten geçiyor.
Ev veya yer değişikliği söz konusu olabilir ve bu durumun faydasını da görebilirsiniz yıl içinde. Meslektaşlarınız, ekip çalışması gerektiren işler, grup aktiviteleri veya yeni kurulan bağlantılarda uyumlu olmaya ve işbirliği yapmaya eğimli olmanız veya kendinizi bu çoklu grupların amaçlarına dahil etmeniz durumunda kalıcı ve olumlu iş ve ilişkilerin temelleri atılabilir.
Ancak, size düşen görev veya sorumluluk sizce çok fazla önem arz etmiyorsa ya da ortaya bir şey çıkacağına inanmıyorsanız ilişkilerde zorlanmalar kaçınılmaz olabilir.
Fikir çatışmalarına izin verilmesi bu denli ilerlemeye açık konularda sekteye uğranması anlamına gelecektir. Dolayısıyla, bu tür topluluklarda veya arkadaşlarınızla ilişkilerinizde aslen ne hissediyor olursanız olun ahengi korumanız ve karşı tarafla aynı fikri paylaşmasanız dahi anlamaya çalışmanız faydalı sonuçları beraberinde getirebilir.
Özellikle 17 Temmuz’a kadar, ikili ilişkiler ve işbirlikleri adına hayatınıza türlü şansı ve fırsatı taşıyacak olan Jüpiter, özel hayatınızda ve iş yaşamınızda doğru kişilerle bağlantı kurmanıza olanak sağlayabilir. Bu alanlarda mantıklı görünmekten çok duygularınızı ifade etmekten kaçınmamanız size olan ilgiyi ve anlayışı artırabilir.
Temmuz ayının üçüncü haftasından itibaren ise ortak kaynak kullanımı gerektiren konularda türlü şans ayağınıza gelebilir. Miras, nafaka, komisyon, sigorta primi, vergi, kredi, faiz, burs, partnerinizin veya müşterilerinizin gelirlerinde artış, sponsorluk vb. konularda beklentileriniz varsa kolaylıkla karşılandığını görerek şaşırabilirsiniz.
Hiç tanımadığınız kişilerden fayda görebileceğiniz bir yıllık süreçte olacaksınız.
(17 Temmuz’dan itibaren bir yıl boyunca.)

İlişkiler ve aşk hayatınız

Arkadaşlık ilişkileriniz testten geçmeye bu yıl da devam ediyor. Size zarar verdiğini düşündüğünüz ilişkilerinizi hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Evliliğiniz, ilişkileriniz veya potansiyel aşklar açısından 17 Temmuz’a kadar şanslı etkiler altındasınız.
Genel anlamda yeni aşklar söz konusu olabilir veya ilişkilerinizi bir sonraki aşamaya taşıyabilirsiniz.
Jüpiter’in bu alandaki koruması, 31 Ocak-1 Mayıs aralığındaki sert rüzgarlarda dahi, ilişkinizi korumayı başaracaktır. Aşk hayatınızdaki veya sosyal yaşamınızdaki bu olumlu dönemi doğru değerlendirmelisiniz.
Geri hareketteki Venüs, 1 Şubat’a kadar eski aşkları gündeme taşıyabilir, eskiye dayalı problemlerin çözümüne yardım edebilir.
Haziran ayı, 17 Temmuz–13 Ağustos, 28 Eylül–23 Ekim aralığı aşk hayatınız veya sosyal yaşamınız açısından hareketli ve şanslı olabilir. Dış görünüşünüz açısından verimli adımlar atabilirsiniz.

Gayrimenkul, ev ve aile konuları

Uranüs ev ve aile konularında olumlu ve olumsuz sürprizleri veya tartışmaları gündeme taşıyabileceği için bu alanlarda dikkatli hareket edilmesinde ve yanlış hareket edilmemesi için hiçbir detayın gözden kaçırılmamasında fayda var.
Evinizi veya ailenizi ilgilendiren konularda değişik olaylar yaşanabilir. Ev değişikliği, ev ya da farklı gayrimenkullerin alım satımı veya aileyi ilgilendiren sürpriz başlıklar gündeme gelebilir. Bu alanlardaki ani değişikliklere ani tepkiler vermemek ve bu konuda düşünmeyi geniş bir zaman dilimine yaymak yararınıza olacaktır. 8 Ekim civarı, taşınma, ev de değişiklikler yapma, dekorasyon yenileme vb. konular için uygun bir tarih olabilir.
Hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı, keyifli ve mutlu bir yıl diliyorum.

Kariyeriniz ve toplum içindeki duruşunuz

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, Plüton sizi farklı birine dönüştürmeye devam ediyor. Haziran sonuna kadar kariyerinizi, iş hayatınızı veya toplum içindeki imajınızı ilgilendiren konular ön plana çıkıyor.
Bu alanlarda her zamankinden fazla fırsat yakalayabilirsiniz.
31 Ocak–1 Mayıs aralığında zaman zaman ve 13 Temmuz civarı, verdiğiniz sözleri, işbirliklerinizi ve ilişkilerinizi test eden olaylar yaşanabilir.
Sizin hassasiyetinize sahip olmayan kişilerle fikir çatışması yaşayabilirsiniz.
Güç mücadeleleri, güven problemleri söz konusu olabilir.
Bu tür durumlarda özgün çözümler ve zarafeti ne olursa olsun koruyarak ilişki veya işbirliklerini sürdürme çabasında olmanızda fayda var.
Zira 17 Temmuz sonrası Aslan burcuna geçecek olan Jüpiter, ödülleri ve fırsatlarıyla çalışmalarınızın boşa gitmediğini gösterecek, işbirlikleri, ortak kaynak kullanımı veya paylaşımı gerektiren konular ve hassas ilişkiler açısından şanslı bir süreci destekleyecektir.
Bu nedenle, yukarıdaki tarihler ve özellikle nisan ayı içerisinde, sakinliğinizi korumanız ve ani tepkilerden kaçınmanız önemli gibi görünüyor.
Nisan ayı içinde, alacağınız kararlar imajınızı etkileyebilir veya babanızın, babanız gibi gördüğünüz kişilerin ya da yöneticilerinizin sizden yardım talepleri olabilir. Ancak, siz yardım edebilecek durumda olamayabilirsiniz.
31 Ocak’a kadar zaman zaman kendinize olan güveninizi yitirebilir, yıpranmış veya kendinizi değersiz hissedebilirsiniz. Geri hareketteki Venüs’ün bu yanıltıcı etkisine izin vermeyin. Siz kendinize ne kadar güvenirseniz diğerleri de size o kadar güvenecektir. Bu süreçte kendinizde hoşunuza gitmeyen tarafları yenileyebilirsiniz. Ancak fiziksel anlamda radikal değişiklikler yapmaktan kaçınılması gerekiyor.
Disiplinli olmanız, çok çalışmanız durumunda işleri yoluna sokabilirsiniz.
Bu yıl çok çalışan burç mensupları başarıyı kucaklayabilir. Yılın anahtar kelimeleri çok çalışmak ve disiplinli olmak!

Not: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da okumalısınız.
Yarın: Kova burcuyla devam ediyoruz.

Empati yapmayı gerektiren olaylar

Günlük ilişkilerimiz, günlük akışımız, günlük işlerimiz yenilenmek ve değişime uğramak durumunda kalabilir veya gelişmeler bizi buna zorlayabilir.Ani gelişmeler bazı konuların ertelenmesini imkansız hale getirebilir. İkili ilişkilerimizde düzgün diyaloglar kurmakta zorlanabileceğimiz bir gündeyiz.
Aşırı hassaslaşabilir, yoğun bir duygusallık içine girebilir veya empati yapmamız gereken olaylarda artış yaşayabiliriz. Spritüel veya mistik konulara ağırlık verilmesi durumunda başarı sağlanabilir bir gün.
Hepinize keyifli günler...

Günlük Burç Yorumları

KOÇ
Alışıldık yollar ve yöntemler tansiyonu düşürmeyebilir, dolayısıyla özgün yollardan gitmek çözümü beraberinde getirecektir. Eviniz, aileniz, işbirlikleriniz veya ikili ilişkilerinizde artan talepler ve istekler stres nedeni olabilir. Aşırı sorumluluk almaktan kaçınmalısınız.

BOĞA
Sevdiğiniz kişiler veya eski arkadaş ve tanıdıklarla yapacağınız planlar diğer burçların stresli tavırları nedeniyle biraz bozulsa da, yine de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tartışmalı ortamlardan ve tartışmacı kişilerden uzak durun.

İKİZLER
Size farklı tekliflerle gelen kişileri ciddiye almanız keyifli planları gündeme taşıyabilir. Tartışmalı ortamlar, beklenmedik hareketleri olan kişiler, ani gelişmeler ve zıt fikirler, eleştiriler ya da aşırı yoğun çalışma temposu vb. her şey sabır zorlamaya bugün de devam edebilir.

YENGEÇ
Hallolduğunu sandığınız konular tekrar gündeme gelebilir, dikkat! Sürekli değişen haberler, işyerindeki ani değişiklikler, özel yaşama ait artan talepler, sürpriz gelişmeler ve yoğun çalışma temposu tartışmaya eğilimli kişilerle birleşince sinir bozucu olabilir. Neyse ki, bugün ve yarın birkaç güne kıyasla birazcık daha sakin.

ASLAN
Aniden ortaya çıkan bilgileri gerçekliğini kontrol etmeden dikkate almamalısınız. Yolculuklar, ziyaretler veya seyahat planları yaparken olası aksiliklere karşı tedbirli olunmasında fayda var. Su, yağ, lastik kontrolü, unutulan evraklar vb. konularda dikkatli olunması gerekebilir.

BAŞAK
İstekleriyle bunaltan kişilere rağmen anlayışlı olmayı başarabileceğe benziyorsunuz Sevgili Başak’lar. Yaratıcılığınız yüksek. Keyifli yeni yıl planları yapabilir ve yenilikçi alışverişlerle vakit geçirebilirsiniz. Harcamalarınız artabilir veya maddi konularda ani gelişmeler söz konusu olabilir.

TERAZİ
Bazı anlaşmaların veya maddi konuların çerçevesinin yenilenmesi ve değişiklikler yapılması gerekebilir. İkili ilişkileriniz, partneriniz, arkadaşlarınız veya işbirliği içinde olduğunuz kişiler sinirlerinizin dayanıklılığını zorlamayı başarıyor. Neyse ki, diplomatik ve kendi kendini eğlendirmeyi bilen bir burçsunuz. Artan istek ve talepler önümüzdeki hafta içinde de gündemde!

AKREP
Asıl başarınız ekip çalışmalarınızda sergilediğiniz performansa bağlı. Bunu aklınızda tutmanız gereken bir gün. İlişkilerde yaşanan gerginlikler arkadaşlarınızla yaptığınız sosyal programlar sayesinde azalabilir. Eski arkadaşlarınız, veya geçmişte iş yapmış olduğunuz kişilerle karşılaşabilirsiniz.

YAY
İşiniz veya sağlığınızla ilgili konuları dikkatle ele almanız gerekiyor! Bu alanlarda soruşturmacı olmanız şart! Harcamalarınızı kontrol altında tutmanız gerekiyor. İkili ilişkilerde maddi konulara ilişkin gerilimler ve ani gelişmeler dozunu azaltmaya başlıyor. Ancak yine de politik olmakta fayda var.

OĞLAK
Bazı kişilerin güvenilmez olduğunun farkına varabilirsiniz. Artan iş yükünüz, evinizi, ailenizi veya iş hayatınızı ilgilendiren olaylar, ani gelişmeler, seyahatler esnasında aksilikler, yoğun çalışma temposu ve gergin ortamlar sizin gibi dayanıklı bir burcu dahi zorlayabilir. Günün birkaç saatini mutlaka sizi rahatlatan şeylere ayırmanız ve riskli hareketlerden kaçınmanız gerekiyor!

KOVA
Ters giden durumlara karşı B planlarına ihtiyaç var. Herkes yaşanan gergin ve ani olayları konuşurken, sizin de evde su doku çözerek vakit geçirme olasılığınız çok düşük. Elbette siz de bu tür gerilimler yaşıyor ya da ani olayların yaşamınıza etkilerini azaltmaya çalışıyor olabilirsiniz. Ancak, yine de biraz keyifli aktivitelere zaman ayırmanız gerekiyor benden söylemesi Niobe’ce.

BALIK
Maddi konularda meydana gelen ani gelişmeler söz konusu olabilir. İkili ilişkilerinizi veya işbirliklerini ilgilendiren olaylarla ilgilenmeniz gerekebilir. Yanlış anlaşılmalara ve kullanılan kelimelere dikkat edilmesi gerekiyor.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI