"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

2014'te boğa burcunu neler bekliyor?

Boğa burcunda doğanları yıl boyunca neler bekliyor, aşk, iş ve aile hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak, dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri?

İlişkiler ve işbirlikleri

Ortaklıklar, evlilikler ve ciddi ilişkiler kurabileceğiniz güzel bir yıla giriş yapıyorsunuz. Ancak, Akrep burcunda bulunan Satürn ilişkilerinizi test etmeyi bu yıl da sürdürüyor. İlişkileriniz ve işbirlikleriniz için daha fazla emek harcamanız gerekiyor.
İş hayatınızda veya özel yaşamınızda sıkıntı yaşadığınız ya da verimsiz bulduğunuz ilişkiler varsa bu yıl bu tür ilişkileri sonlandırmak isteyebilirsiniz. Netleşen manzaralar yeni kişilere, yeni aşklara, yeni işbirliklerine yer açmanızı sağlayabilir ya da mevcut ilişkileri canlandırmak için yepyeni yollar bulmanızı sağlayabilir.
Nisan ayının son haftasında ısrarcı olarak çok fazla şey elde edilemeyeceğinin farkına varabilirsiniz. Mevcut planlar, projeler ya da ilişkilerdeki problemler eski tecrübeleri, dersleri hatırlamanıza ya da geçmişte yardımı dokunmuş kişileri aramanıza veya kendinizde size engelleyen ya da yavaşlatan bazı şeyleri değiştirmenize neden olabilir.
Bazı ilişkileri, kişileri veya uygulamaları hayatınızdan çıkartarak daha yararlı kişi ve aktiviteler için kendinize hareket alanı sağlayabilirsiniz. Sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir dönem. Diyete ya da spora başlayabilirsiniz.
Ekim ayının son haftasında da benzer olaylar yaşanabilir. Ancak, bu sefer ilişkilerin kopması yerine endişelerinizi giderebilecek işbirlikleri veya ilişkiler kurma çabanız daha fazla olabilir. Karşınızdaki kişiler karmaşık gibi görünse dahi, başarıya giden yolda anahtar kişi rolünde olabilirler. Evlilik veya uzun vadeli ilişkiler açısından da bu ay önem taşıyor.
Mevcut ilişkiler zorlanma sonrası canlanabilir veya güçlenebilirken, yeni ve faydalı kişi ve ilişkiler ya da anlaşmalar gündeme gelebilir.
Nisan ayı içerisinde, kendiniz veya yakınlarınızla ilgili sağlık başlığı altında incelenebilecek (spor, diyet, estetik sorunlar vb.) konulara zaman ayırmanız gerekebilir. Ancak, nisan ayının sert açıları bu tür konularda kendinizi zorlamak yerine daha hafif şeylerle vakit geçirmenin uygunluğunu fısıldıyor gibi sizlere.

Kendini ispat etme şansı

Özellikle nisan ayından sonra, gayretlerinizin ödüllerini almaya başlayacağınız bir yıldasınız. Bu yıl kendinizi gösterme fırsatı yakalayabilirsiniz.
Ancak, 2014 yılının yönetici gezegeniniz Venüs geri hareketteyken başlaması sosyal yaşamınızda, ilişkilerinizde, eğitim, seyahatler veya maddi konularda bazı aksiliklere neden olabilir.
Bitirilmemiş işler ya da ilgi bekleyen ilişkiler ön planda. Neyse ki bu süreç sadece bir ay için geçerli olacak, dolayısıyla, gerçeklerle yüzleşerek aradığınız cevapları bulup belli konularda netlik sağlayarak koyduğunuz hedeflerde başarıyla ilerlemeye devam edebilirsiniz.

Kardeşler, kuzenler medya ve iletişim

Jüpiter bu yıl da temmuz ayının ikinci yarısına kadar, iletişim, bilişim, yakın çevre (kuzen, teyze, hala, kardeş vb) ilişkileri, medya gibi konularda sizi korumaya, şanslar sunmaya devam ediyor.
Ancak, 31 Ocak, nisan ayı ve 13 Temmuz ve 15 Aralık civarında fikirlerinizi açıkça ifade ederken karşıt fikirli kişilerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizden şüphe etmenizi sağlamaya çalışan kişiler gündeme gelebilir.
Onarılması gereken iş ilişkileri için gayret gerektiren bir iş yılındasınız. Spiritüel, felsefik, mistik veya politik inançlarınızı derin şekilde sorgulayabileceğiniz bir sürece giriyorsunuz.
Entelektüel konular, dış ticaret, dış ülkelerle bağlantılı işler, yabancılarla ilişkiler, yükseköğrenim, mistik konular gündeminizde daha fazla yer almaya başlayabilir.
Geçmiş tecrübelerinize veya ön yargılarınıza bağlı çıkarımlarınızı yenileyebilir, hayata ya da olaylara bakış açınızı değiştirebilirsiniz.
Bu dönüştürücü olaylar uzun vadeli plan ve hedeflerinize şüpheyle yaklaşmanıza neden olabileceği gibi, gizli özelliklerinizi keşfetmenizi ve beklentilerinizi buna göre şekillendirmenizi ve uzun vadeli başarılı bir kişilik geliştirmenizi ve başarılı bir geleceğin temellerini atmanızı sağlayabilir.

Hayallerinizin evi sizin olabilir

Temmuz ayının üçüncü haftasında Aslan burcuna geçecek olan Jüpiter bu tarihten itibaren bir yıl boyunca, ev, aile ve gayrimenkul konularında şanslar getirmeye başlayacak. (Özellikle 25 Eylül civarı oldukça şanslı bir dönem bu açılardan.) Mutluluğu evinizde veya ailenizde bulabilir, evinizi dekore edebilir, hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz.
Satmak veya kiralamak istediğiniz evle ilgili beklentileriniz fazlasıyla karşılanabilir ya da aile içi bazı sorunlarınız varsa çözüme kavuşabilir. Evde mutluluğu ya da konforu bulmanız iş hayatınızı da olumlu etkileyebilir. Kendi işinizi yapmaya başlayabilir, evden çalışabilir ya da sanatsal işlere ilgi duyabilirsiniz.

Not: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da okumalısınız.
Yarın: İkizler burcuyla devam ediyoruz.

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Koç: Kendi düşüncelerinizi tutkulu şekilde dile getirmeniz güzel, ama diğerlerinin görüşlerine de kulak vermeniz gerekiyor. Dikkatli şekilde dinlemeden veya önyargıyla hareket etmek, önemli bir noktayı kaçırmanıza neden olabilir.

Boğa: Maddi gelirlerinizi artırmak için bu alanlarda bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Seçeneklerinizi değerlendirmeli ve yeni alanlara giriş yapmaya ondan sonra karar vermelisiniz. Aşk hayatınız için güzel bir gün.

İkizler: Harcamalarınızı dikkatle ele almanız gerekiyor. Yaklaşan yılbaşı, harcamaları iyice artırabilir. Çevrenizdeki kişilere kulak vermeniz ve dikkatle dinlemeniz durumunda ilişkileriniz açısından olumlu gelişmelere şahit olabilirsiniz.

Yengeç: Kendinizde yapacağınız değişiklikler, iş arkadaşlarınızın veya meslektaşlarınızın saygısını kazanmanıza yardım edebilir. İçinde bulunduğunuz durumu yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. Duygularınızı kontrol edememeniz durumunda kendinizi tartışmalı ortamlarda bulabilirsiniz.

Aslan: Önemli işleri tamamladıktan sonra yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Daha fazla sosyalleşmek veya iletişim ağını doğru kullanmak, pek çok alanda bilgi sahibi olmanıza ve entelektüel açıdan gelişmenize yardım edebilir. Yeni alanlara ilgi duyabilirsiniz.

Başak: Dürüst olunmaması durumunda evde sorunlar yaşanabilir. Tartışmaların büyümeden ve kontrolsüz cümleler sarf edilmeden kapatılmaya çalışılmasında fayda var. Sizin için öğretici olacak konulara eğilmenizde fayda var.

Terazi: Bazı sorular sormanız durumunda istemediğiniz cevaplar alabilirsiniz. Eski arkadaşlarla bir araya gelebilir ya da ziyaretler, seyahatler veya yoğun iletişim başlıklarında hareketlenme yaşayabilirsiniz. Ortak ilgi alanlarına sahip olduğunuz kişilerle gelecek planlarınızı tartışabilirsiniz.

Akrep: Bazı özel evraklarınızın üzerinden geçmeniz ve değişiklik yapmanız gerekebilir. Yaşadığınız yerde günün ihtiyaçlarına (misafirler, evde yapılacak çalışmalar vb) uygun değişiklikler yapabilirsiniz.

Yay: Evinizi ilgilendiren alışverişler yapabilir, dekorasyonu değiştirebilir veya geleceğinizi ilgilendiren planlar yapabilirsiniz. İlerlemek istiyorsanız, durmamalı ve planlı hareket etmelisiniz.

Oğlak: Bir arkadaşınız ya da akrabanız sorun yaratabilir. Bu kişilerin ilişkilerinize veya işlerinize karışmasına izin vermek istemeyeceksiniz. Ancak ani tepkiler, imajınıza zarar verebilir ve tartışmaların önünü açabilir. Politik olmakta fayda var.

Kova: Yaratıcılık gerektiren projeleriniz için alışveriş yapabilirsiniz. Daha fazla gelir elde etmenizi sağlayacak işler araştırabilir veya bu alanda girişimlerde bulunabilirsiniz. Sizden yaşça küçük tanıdıklarınız, alacağınız kararlarda etkili olabilir.

Balık: Hedeflerinizi uygulamaktan vazgeçmemelisiniz. Duygusal tepkiler verebileceğiniz, tartışmalı ortamlara girebileceğiniz günlerdesiniz. Bitirilmemiş işler ya da planlar, gerginliğe neden olabilir veya üzerinizde baskı yaratabilir.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI