"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

2014'te başak burcunu neler bekliyor ?

Sevgili ‘Başak’lar, Yengeç burcunda bulunan Jüpiter’in etkisiyle, temmuz ayının üçüncü haftasına kadar arkadaşlarınız veya ait olduğunuz gruplar sayesinde çeşitli şanslar ve fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Sosyal çevreniz genişliyor.
Geçen yıl olduğu gibi 2014’ün ilk yarısında da şanslı arkadaşlıklar kurabilir, sizden daha yüksek statüde kişilerle tanışabilir, yeni arkadaş çevrelerine girebilir, sosyal yardım kuruluşlarında ve organizasyonlarında etkin rol alabilirsiniz. Ekip çalışmaları ve grup aktiviteleri hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olabilir. Grup aktiviteleri, yıl içerisinde ruhunuza iyi gelebilir.
Sadece ocak sonunda ve 21 Nisan civarında ilişkilerde bazı karışıklıklar, güç mücadeleleri ve zorluklar yaşanabilir ya da bazı arkadaşlarınızın davranışlarından rahatsızlık duyabilirsiniz. Ama yıl geneline yayılan bir durum olmayacaktır.
Haziran ayının ikinci haftası ve temmuz arasındaki süreçte de yanlış anlaşılmalar ve iletişim problemleri ilişkilerde ve ekip çalışmalarında aksaklıklara neden olabilir. Doğru anlaşıldığınızdan veya doğru anladığınızdan emin olmadan hareket etmemeniz gereken bir dönem olacak.
Temmuz ayının üçüncü haftasında Aslan burcuna geçecek Jüpiter ise planlarınıza ve hedeflerinize odaklanacağınız, kendi kendinize kalarak kişisel gelişiminiz adına çalışmalar yapabileceğiniz özel bir döneme giriş yapmanızı sağlıyor. Bu tarihlerden itibaren yapacağınız çalışmalar amaçlarınıza giden yolda size çok yardımcı olacaktır.
25 Eylül civarı hukuki veya gayrimenkul alanlarındaki konularda önemli ve etkin kişilerle görüşmeler yapabilir ve olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.
Aslan burcundaki Jüpiter, sizi yardımlaşmanın önemini kavramaya, kişisel gelişiminize önem vermeye yönlendirebilir. Spritüel, dini veya felsefi konulara ilgi duyabilir, bu alanlarda yapacağınız çalışmalarla ruhunuzu ve yaşamdaki duruşunuzu güçlendirebilir, kendinizi tanıma fırsatı bulabilirsiniz.
Medya, bilişim, iletişim, ulaştırma, ticaret ya da yakın çevre (kardeşler, teyzeler, kuzenler, komşular vb) ilişkileri başlıklarında ise bu yıl da zorlanarak öğrenme süreci devam ediyor. Bu alanlarda sorumluluklarınız ve görevleriniz artıyor veya yakın çevrenizden kişilerin problemlerine yardım etmeniz gerekiyor. İstediğiniz şekilde iletişim kurmakta ya da iletişim araçlarından verim almakta zorlanabilirsiniz. Ancak bu zorluklar sona erdiğinde eski hayatınızda bulunduğunuzdan daha iyi bir konumda olacağınızı fark edebilirsiniz. Siz hiç düzenli antrenman yapmadan maraton kazanan gördünüz mü sevgili Başak’lar? Kazanmak için uykular kaçmalı!
İkili ilişkilerinizde yanıltıcı etkiler altında olabilirsiniz. Bu yıl bazı ilişkilerinizi gözünüzde büyüttüğünüzün farkına varabilir veya ilişkilerdeki sıkıntıları ya da gizli amaçları fark etmeye başlayabilirsiniz. İyi taraftan bakarsak; sorunlar kendini göstermeden Alice Harikalar Diyarı’nda modundasınız! Ne güzel!

Finansal durum

8 Ekim civarında bazı işler tamamlanabilir, işbirlikleriniz (kredi, sponsorluk, sigorta primi, komisyonlar, nafaka, miras vb), ortağınız veya evliyseniz eşiniz kanalıyla kazanç elde edebilirsiniz. Sürpriz kazançlar söz konusu olabilir.
23 Ekim civarında önemli pazarlıklar ve anlaşmalar gündeme gelebilir ya da yeni bağlantılar kurabilir, seyahatlere çıkabilirsiniz. 13 Temmuz civarı güç mücadeleleri ön plana çıkabilir. Eylül ayında maddi açıdan özgürleşebilirsiniz.
Yılın belli dönemlerinde (ocak sonu-mayıs aralığı) partnerinizin veya işbirliklerinizin durumu nedeniyle maddi anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Çocuklarınızın eğitimi, hamilelik, aşk hayatınız, borçlar, alacaklar ya da, mal mülk konuları maddi açıdan zorlanmanıza sebep olabilir. Özellikle 21-22 Nisan ve 15-16 Aralık civarı bu alanda öne çıkan tarihler.
Mart ayından itibaren mayıs ortasına kadar Terazi burcunda geri gidecek olan Mars, maddi konularda bazı ertelemelere veya duraksamalara ya da hayal kırıklıklarına neden olabilir.
Maddi gelirlerinizle ilgili sıkıntılarınız varsa veya gereğinden fazla harcama yapıyorsanız, bu alanlarda yeni düzenlemeler yapmanız gerekebilir.
Bu süreçte maddi açıdan ortak geçmişe sahip olduğunuz kurum, kuruluş veya kişilerle de tekrar bir araya gelebilirsiniz. Doğru idare edilebilmesi durumunda yararlı işbirlikleri kurulabilecek bir dönem olabilir.
Ekim ayının ilk üç haftası da benzer etkiler içeriyor. Bu süreçte, kâr-zarar hesabı yaparak, bazı anlaşmaları gözden geçirebilir ya da hiç adetiniz olmamasına rağmen kayıpları engellemek için bazı sözlerinizden geri dönebilirsiniz.

Aşk hayatı ve ikili ilişkiler

Şubat ayından itibaren yeni aşk fırsatlarıyla karşılaşabilir veya mevcut ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. 31 Ocak’a kadar eski bir ilişkiniz tekrar kafanızı kurcalamaya başlayabilir. Ocak sonundan itibaren ise ilişkilerinizi yenileyebilirsiniz.
Ancak şubat ayının ikinci haftasından itibaren ay sonuna kadar karşıt burcunuzda geri gidecek olan Merkür, ikili ilişkilerde yanlış anlamaları ön plana çıkarıyor. Bu süreçte bazı ilişkilerinizi gözden geçirebilir ama kafanızı toplamakta zorlanabilirsiniz. Duygularınızın sesine kulak vermeniz gereken günlerde olacaksınız.
Mevcut ilişkilerinizden memnun değilseniz, kendinizi ilişkide tutmak için zorlamanız bir işe yaramayabilir. Ekim sonu ve aralık başında da istediğiniz kişi veya olayların peşinden gidebilirsiniz.
31 Ocak, 26 Şubat ve 20 Nisan civarı yaşanabilecek ani ve gergin olaylar, belli konularda alınacak tavırları etkileyebilir. Bu tarihlerde ılımlı ve esnek olmaya özen göstermek gerekiyor.
6-28 Şubat aralığı, ilişkilerin ve işbirliklerinin gözden geçirilmesi gerektiği bir dönem olabilir. Bazı sözlerden dönülebilir. Eylül ayı içinde artan çekiciliğiniz, ikili ilişkilerinizi de olumlu etkileyebilir.
Kendi fikir veya inançlarınız konusunda ısrarcı olmanız veya aşırı tepkiler, yılın ilk yarısında özel hayatınızda veya iş yaşamınızda sıkıntılara neden olabilir.
Genç Başak’lar eğitim hayatlarında; farklı bir çevreye yerleşen Başak’lar ise komşularla ilişkilerinde zorlanabilirler. Zamanı iyi kullanmaları gerekiyor.
Son not: İletişim ağınızı ve sosyal medyayı en iyi şekilde kullanabileceğiniz ve bilgi toplayacağınız bir yıldasınız, doğru değerlendirin.

Not:
Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.

Yarın
Terazi burcuyla devam ediyoruz.

Esnek olmayı başarmak

Önümüzdeki hafta bugünlerde bazı kişiler hakkındaki fikirlerimiz değişmiş, ön plana aldığımız işler hakkında farklı düşüncelere sahip hale gelmiş olabiliriz.
Ancak o güne kadar stresli ve gergin ortamları yatıştırabilmek veya bu ortamlardan en az hasarla kurtulabilmek için esnek ve açık fikirli olmamız gerekiyor.

Günlük Burç Yorumları

Koç
Bugünlerde problemli işlerin, ilişkilerin veya durumların kendi kendine düzelmesinin zor olduğunu fark edebilirsiniz. İşlerinize karışan kişiler sıkıntı yaratabilir. Açık fikirli olup hem istediğinizi yapmaya hem de karşı tarafa kendi istediği oluyor izlenimi vermeye çalışmanızda fayda var.

Boğa

Belli ki, birlikte yaşadığınız ya da yakın çevrenizden bazı kişiler sarayın yönetimini ele geçirmeye çalışıyor. Dolayısıyla bu gerçeklere dikkat çekmek için yaptığınız yorumlar veya eleştiriler karşı taraftan takdir görmeyebilir.

İkizler
Gürültü patırtının içinde asıl olan biteni anlamayı ya da planlarınızı gerçekleştirmeyi başarabilirseniz, gerçekten önemli bir noktayı yakalama şansınız olabilir.

Yengeç
Başkalarının başarısız olma ihtimali yüksek planlarını engelleme eğiliminde olabilirsiniz. Ancak soru şu: Bu engel olmazsa ve gereken destek sağlanırsa bu planların hiç mi başarılı olma şansı yok?

Aslan
Bir ilişki ya da işbirliğiniz normal akışının dışına çıkabilir veya olaylar karşısında farklı tepkiler verebilirsiniz. Ancak siz çıkarlarınızı ne olursa olsun korumakta zorlanmayacağa benziyorsunuz!

Başak
Karşı tarafın ısrarcı fikirleri, aşırı talepleri ya da yerine getirilmesi zor istekler, kolay kolay değişmeyeceğe benziyor. Zarif ve uyumlu hareket etme çabasında olmalısınız.

Terazi
İnatçılıktan ve ısrardan kaçınılmasında fayda var. Esnek olmayı başarmanız gerekiyor. Belli planlarınızın yürümesi ve verilen sözlerin yerine getirilmesi için her yolu denemeniz gerekebilir!

Akrep
Diğerlerinin yolundan ilerlemek daha cazip veya faydalı görünse de, en sonunda kendiniz gibi olmanız ve kendi yöntemlerinizle ilerlemeniz gerekeceğe benziyor.

Yay
Bazı kişileri aldıkları kararlardan ya da çok önemli fikirlerinden vazgeçirmek zor olabilir. Ancak bu denenmemesi gerektiği anlamına gelmiyor. Ayrıca yüzlerce alternatif yolun da yok sayılmaması gerekiyor.

Oğlak
Bazı konular sizi tatmin etmeyebilir. Çevrenizdeki bir kişi ya da kişiler sizin belli bir konudan mutlu olmanız ya da belli bir işin yeterliliğinden emin olmanız için ısrarcı tavırlar içinde olabilir. Ancak siz kendi görüşünüze göre karar vermelisiniz.

Kova
Bazı konularda fazla hevesli görünebilir, karşı tarafa gökyüzünü vaat edebilirsiniz. Ancak diğerleri belli bir plan, iş, konuşma ya da anlaşma konusunda hazır olmayabilirler veya bu konularda isteksizlik duyabilirler.

Balık
Belli bir plan, düzenleme, çalışma ya da iş diğerlerini rahatsız etmemiş gibi görünse de rahatsız etme olasılığının da yüksek olduğunu unutmamanız gerekiyor. Plan yaparken diğerlerine ve size aynı anda uygun olanları bulmalısınız.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI