"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

2013’te sizi neler bekliyor

Koç burçlarını yeni yılda neler bekliyor? İş ve aşk hayatlarında neler olacak? Kelebek astroloji yazarı Niobe, 2013 burç yorumlarına bugün Koç’la başlıyor.

KOÇ

2011 yılının mart ayından beri burcunuzda bulunan Uranüs hayatınızda köklü değişikliklere, ani olaylara, keşiflere veya kopuşlara neden oluyor. Bu durum 2018’in mayısına kadar devam edecek.

Çok sayıda yenilik hızla hayatınızda yer aldı, alıyor ve alacak. Yerleşik alışkanlıkları olan Koç’lar ve çevresindeki kişiler bu durumdan olumsuz etkilenirken, yeniliği seven Koç’lar rutinin dışına çıkarak hayatını renklendiriyor.

Bu yıl da, özellikle kasım ve mayıs civarında, radikal adımlardan, riskli hareketlerden kaçınmanızda fayda var.

Bu tarihlerde hareketlerinizin sonuçlarını iyi değerlendirmelisiniz, aksi takdirde imajınız zedelenebilir.

Olumlu tarafından bakarsak; aşılması zor gibi görünen, tıkanmış durumların üstesinden gelebileceğiniz tarihlerde olduğunuzu söyleyebilirim.

Yılın ilk yarısında İkizler burcundaki Jüpiter, yeni kişilerle tanışmanızı, yeni çevrelere girmenizi kolaylaştıracak.

Geçmiş yaralar sarılıyor

Yılın ikinci yarısında Yengeç burcuna girecek Jüpiter aile veya ev konularında hayatınıza şans taşıyacak. Yük veya sorumluluklarınızdan arınacaksınız. Erken yaşlarınıza ait, unutulduğunu sandığınız duygusal yaralar tekrar açılabilir, ancak bu sefer gerekli yerlerde kalıcı iyileşme yaşamanızı sağlayacaklar.

Anıların ya da alışkanlıkların yükünden arınabilir, evinizi değiştirebilir, satabilir veya kiralayabilirsiniz. Özellikle temmuz ve ağustos ayları bu anlamda en şanslı aylarınız.

2012 yılının ekim ayında ortaklıklar ve maddi bağlantılarda zorlanmalara ve köklü değişikliklere işaret eden Satürn etkisi de 2014 yılına kadar devrede olacak.
Yalnız uçmayı tercih edebilirsiniz, ama olası kârlı işbirliklerini göz ardı etmemekte de fayda var.

İlişkilerde stres azalıyor

İki-üç yıldır ortaklıklarında, ilişkilerinde zorlanmalar veya ayrılıklar yaşayanlar, bu yıldan itibaren 2,5 yıl boyunca bu konularda olumlu bir süreçte olacaklar.
Ancak yeteri kadar ciddi olmayan bir ilişki içindeyseniz, 2013’te belli değişiklikler yapılana kadar ilişkide hoşnutsuzluklar görülebilir.

Ocak ayının ikinci haftasında, her tür ilişkinizde sert rüzgarlar esse de, ilkbahar aylarında (Mart 20, 21 ve devamındaki hafta özellikle) rüzgar yerini melteme bırakarak sizi son derece çekici ve dayanılmaz hale getirebilir.

Mevcut ilişkinizi kuvvetlendirebilir veya yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Güçlü karakterlerle ilişki ya da ortaklık kurabileceğiniz bir yıldasınız.

Ağustos ve ekim aralığında romantik ilişkiler daha olumlu gidebilir ve yeni fırsatlar doğabilir. Aşklar iş kanalıyla da oluşabilir.

Zor zamanlar için para biriktirmeli

17 Temmuz ve 12 Aralık civarında, stratejik planlar yapabilir, ilerlemenizi kolaylaştıracak adımları planlayabilirsiniz. 25 Haziran civarında Jüpiter’in konumu, yeni bir iş ya da sektöre başlamanız, mevcut işinizi geliştirmeniz ya da büyütmeniz için uygun koşulları gündeme getirebilir.

Evliliğiniz, mal varlıklarınız ya da işinizle ilgili hukuki konular, 2013’te sizi endişelendirebilir veya harcamalara neden olabilir.

Maddi konulara bakışınız değişebilir ve risk almanın risklerinin farkına varabilirsiniz.

Paranızı ve yatırımlarınızı dikkatle yönetmeniz gereken bir yıldasınız. Ani harcamalar, para akışınızdaki ani değişiklikler veya yatırımlarınızı ilgilendiren iniş çıkışlar, harcamalarda kısıtlamaya gidilmesini gerektiriyor.

28 Mart civarında maddi durumunuzda ani değişiklikler olabilir.

Uzun vadeli ödemelere dikkat

25 Nisan (biraz panik olabilirsiniz) ve 9 Mayıs civarlarında, özellikle dikkatli olmalı; borçtan ve yüksek miktarlı yatırımlardan kaçınmalısınız.

Nisan ve Mayıs ayları maddi alanda önemli bir hareketliliğe işaret ediyor. Yeni kaynak arayışına girebilir, yeni bir başlangıç yapabilir, babanızdan veya otorite konumundaki kişilerden yardım alabilirsiniz.

Yıl genelindeki maddi kazançlar iş hayatınız ve kariyerinizdeki başarılardan ve mal varlıklarınızla ilgili alım satım işlerinden geliyor. 3 Kasım’daki tutulma üretkenliğinizi artırarak, istikrarlı adımlar atmanız gerekliliğini hatırlatıyor.

Mayıs ayının son haftasında eğitiminiz veya seyahatlerinizle ilgili konularda rahatsız edici gelişmelere neden olsa da, bu değişiklik nedeniyle daha olumlu, ilham veren veya yararlı bir yöne ilerleyebilirsiniz.

Eğitiminizi ilgilendiren önemli değişiklikler veya başlangıçlar söz konusu olabilir veya seyahatler esnasında suyla ilgili konulara bağlı problemler yaşanabilir.

Fiziksel kondisyonunuzu ve sağlığınızı ihmal etmeyin

Ekim ayı içerisinde fiziksel kondisyonunuza, sağlığınıza ve yediklerinize dikkat etmeli ve stresi azaltmanın yollarını bulmalısınız. Riskli sporlardan ve ağır işlerden uzak durmakta fayda olan bir aydasınız.

Kasım ayı genelinde de, sağlığınıza daha fazla dikkat etmelisiniz. Bu süreçte, eviniz ve işinizle ilgili konular arasında sıkışıp kalabilir ve stres altında kalabilirsiniz.

Hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum. Sağlık ve sevgi ile kalın... (Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)

Yarın: Boğa burçlarını 2012’de neler bekliyor

Koç
Ani tepkiler size sorun yaratabilir. Düşünmeden hareket etmemelisiniz, aksi takdirde pozisyonunuzu etkileyebilecek bir kişiyle ilişkiniz tehdit altında gibi durabilir. Yaşam standartlarınızı geliştirmenizi sağlayacak değişiklikler yapmalısınız.

Boğa
Sevdiğiniz kişileri mutlu etmek için belli konularda liderlik rolünü üstlenebilirsiniz. Alacağınız ekstralar bütçenizi aşmanız anlamına gelmemeli. Özel hayatınızda yapacağınız planlar sizi daha hoş gösterebilir.

İkizler
Bir değişiklik düşünmüyor olmasanız bile iş arayan firmaları ve iş çeşitlerini gözden geçirebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek fikirler ekstra gelir elde etmenizi sağlayabilir. Bir ortaklık ya da ilişki fırsatı yeni başarılar anlamına gelebilir.

Yengeç
Maddi konularda farklı yeteneklere sahipsiniz ve pazarlık gücünüz istediklerinizi öyle ya da böyle elde etmenizi sağlayacaktır. Alışılmadık teklifler veya iltifatlar söz konusu olabilir.

Aslan
Duygularınız birlikte vakit geçirmek istediğiniz bir kişiyle aranıza girebilir. Aynı fikirleri paylaştığınız kişilerle bir araya gelip size yardımı dokunacak planlar yapabilirsiniz. Özel yaşamınıza ait sorumluluklarınızı ihmal etmeyin.

Başak
Politik olmamanız durumunda evde sorun yaşanabilir. Bazı konuları ihmal edebilir ya da açıklığa kavuşturulması gereken şeyleri unutabilir, özür dilemek zorunda kalabilirsiniz. Alışverişe çıkmak sinirlerinizi yatıştırabilir.

Terazi
Sosyal açıdan renkli planlar yapmanız, seyahat etmeniz veya iletişim ağınızı genişletmeniz size iyi gelebilir. Vakti boşa harcamak ya da sizi kontrol etmeye çalışan olumsuz kişilerle geçirmek çözüm getirmeyecektir.

Akrep
Baskı altında yorgunluktan delirebilirsiniz. İşe yarayacak çözümler üreterek, günün sonunda yine de kazanan taraf siz olabilirsiniz.

Yay
Eski arkadaşlarınızla bir araya gelmeniz özgüveninizin artmasına neden olabilir ve yeni yılda işinize yarayabilecek bazı şeyler bulmanızı sağlayabilir. Değişim şart.

Oğlak
Durumunuzu detaylı şekilde değerlendirebilir ve yeteneklerinizi en iyi şekilde kullanmanızı sağlayacak adımı atabilirsiniz. Bazı cevaplar arayan kişileri istikrarınızla etkileyebilir, güç ya da şöhret sahibi olabilirsiniz.

Kova
Avantaj sahibi olan taraf sizsiniz, taleplerde bulunabilirsiniz. Kim olduğunuz ve neler yapabildiğiniz konusunda net olmanız yılı olumlu kapatmanızı sağlayabilir ve gelecek yıl kesin zafere koşabilirsiniz.

Balık
Çevrenizdekileri dikkatle dinlemeli ve sözlerinizi yerine getirmelisiniz. Duygusal konuları doğru yönetemezseniz, karşıt görüşlü kişiler imajınızı zedeleyebilirler. Sık sık fikir değiştirmemeli veya aşırı kontrolcü olmamalısınız.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI