« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2012'ye kadar Türkiye'deyim

Fenerbahçe'den ayrılacağı iddiaları ile gündeme gelen Brezilyalı oyuncu Deivid de Souza, "Fenerbahçe'de kalıp kalmayacağımın kararı bana bağlıysa, 2012'ye kadar Türkiye'deyim" dedi.

Canan KAYA/BUENOS AIRES, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin şampiyonluğu Bursaspor'a kaptırmasının ardından Sarı-lacivertli takımda revizyona gidileceği söylentileriyle birlikte, ilk gönderilecek isimlerden biri olduğu iddia edilen Deivid, Güney Amerika'da DHA'nın sorularını yanıtladı. 2012'ye kadar Fenerbahçe ile sözleşmesi olduğunu, buna rağmen transfer teklifleri aldığını vurgulayan Deivid,

"Birkaç teklif aldım. Ama her zaman açıkça ifade ettiğim gibi yine benimle ilgili pazarlıkların adresinin ben değil bizzat Fenerbahçe yönetimi olduğunu söyledim. Kulüple iki senelik kontratım daha var. Fenerbahçe'de kalıp kalmayacağımın kararı bana bağlıysa, 2012'ye kadar Türkiye'deyim" dedi.

Brezilyalı futbolcu, Fenerbahçe'nin, ligin son maçında şampiyonluğu Bursaspor'a kaptırmasıyla ilgili de şunları söyledi:

"Doğrusu çok büyük bir hayal kırıklığıydı. Şampiyonluğu kazanacağımızdan ve ardından taraftarlarımızla birlikte büyük bir şölen yapacağımızdan çok emindik. Futbol kariyerimin en hüzünlü anlarından biriydi diyebilirim. Çok büyük bir suçlu yok. Sorumluluk herkesin. Türkiye Kupası ve Super Lig şampiyonluğunu kaçırmamızda atladığımız küçük detaylar büyük rol oynadı. Bu yüzden hiç kimseyi özel olarak suçlayamayız."

"Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon teknik, taktik ve idari konularda ne gibi hatalar yaptı" şeklindeki soruya Deivid, "Bu konuda değerlendirme yapmak biraz zor. Bana göre idari, yönetim ve teknik komite işlerini iyi yaptı. Unutmamalı ki son haftaya kadar hem Türkiye Kupası, hem Süper Lig'de kıran kırana bir mücaadele verdik. Yani bir yıl boyunca rakiplerimize karşı kötü oynadığımızdan değil, her iki kupanın kader maçlarında küçük detayları atladığımız için böyle bir sonuç yaşadık" yanıtını verdi.

"Sana göre diğer ekiplerin yöneticilerinin, oyuncularının ve taraftarlarının Fenerbahçe'yi düşman gibi görmelerinin sebebi nedir?" sorusu üzerine de Deivid, "Belki Fenerbahçe'nin büyük bir ekip ve geniş taraftar kitlesine sahip olmasındandır. Genelde dünyanın her yerinde büyük kulüpler, rakip kulüplerin taraftarları tarafından antipatik bulunurlar" şeklinde konuştu.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler