Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2012'ye kadar sözleşmem var

Turkcell Süper Lig takımlarından Bursaspor'un genç forveti Sercan Yıldırım, kendisiyle ilgili transfer söylentilerinin özellikle Galatasaray maçı öncesi çıkmasının ilginç olduğunu belirterek, “Benim Bursaspor'la 2012 yılına kadar sözleşmem var” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gaziantepspor maçının hazırlıklarını Özlüce Tesisleri'nde sürdüren Bursaspor'da, futbolcular Ivan Ergiç ve Sercan Yıldırım, düzenlenen toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Genç forvet Sercan Yıldırım, taraftarların yıllardır beklediği bir Bursaspor'u yaratmaya çalıştıklarını belirterek, zaman zaman inişler olabileceğini ama her maça galibiyet için çıktıklarını söyledi. Gelecek hafta deplasmanda Gaziantepspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Sercan, “Gaziantep, zorlu bir deplasman. Rakibimiz iki maçını kazanarak motive oldu. Bizim de acilen 3 puana ihtiyacımız var. Çıkışımızı sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

Sercan, sakatlığı nedeniyle bir süre sahalardan uzak kalmasının sezon başı gol hedefini değiştirip, değiştirmediğinin sorulması üzerine, başka sakatlık yaşamaması durumunda “15-20 gol hedefi”ne ulaşabileceğine inancını dile getirdi. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın zaman zaman kendisine kanatlarda görev verdiğinin hatırlatılması üzerine Sercan, “Kanatlarda da görev aldım ve goller attım. Bu beni etkilemez” dedi.
Sercan, transfer dedikodularıyla ilgili ise şunları söyledi: “Bu söylentilere alıştık. Ailem, ben ve çevremdekiler de alıştı. Transfer söylentilerinin özellikle Galatasaray maçı öncesi çıkması ilginç. Benim Bursaspor'la 2012 yılına kadar sözleşmem var. Son söz kulübümün.”
Sakatlıklar nedeniyle unutulmaktan korktuğunu ifade eden Sercan, “Kendime güveniyorum. Özgüvenim sayesinde yine eski günlere döneceğim” dedi.

HEDEF, EN İYİ YERE GELMEK

Takıma bu sezon katılan Sırp orta saha oyuncusu Ivan Ergiç ise Bursa ve Bursaspor'dan memnun olduğunu belirtti.
Son iki haftada basit hatalar nedeniyle puan kaybı yaşadıklarına işaret eden Ergiç, “Elimizden gelen her şeyi yaparak, takımımızı en iyi yere getirmek istiyoruz” dedi.

Ergiç, Türkiye'de üst düzey futbol oynandığını ifade ederek, her takımın birbirini yenebilecek güçte olduğunu kaydetti.
Gaziantepspor maçını, yeni bir başlangıç olarak gördüklerini vurgulayan Ergiç, Gaziantep deplasmanına 3 puan hedefiyle gideceklerini dile getirdi.

Ergiç, takıma alışma sürecini geride bıraktığını sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz