Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2012'de daha sert rekabet bekliyoruz

Red Bull Racing takım patronu Christian Horner, her iki klasmanda da üst üste yaşanan iki şampiyonluğun rakiplerini üzeceğini, bununla birlikte gelecek yıl rakiplerinden çok daha güçlü bir rekabet beklediklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkıyef1.com'un haberine göre; 2012'de, bu yıl olduğu gibi sezonu domine etme başarısını tekrarlamayı beklemediklerini ifade eden Horner, üst üste üçüncü şampiyonlukla alakalı bir soruya, "Şurası kesin ki, asla daha kolay olmayacak. Ferrari gibileri küçümsemek aptallık olur" cevabını verdi.

Ferrari'nin, McLaren ve Mercedes-Benz gibi, köklü geçmisi olan harika bir takım olduğunu belirten Horner, "Bu tür bir performansın normal olduğunu düşünecek kadar aptal veya kibirli değiliz. Bu sıradışı bir performans ve başarıyı yakalamak için üstün bir gayret gerektiriyor. Elbette rakiplerimiz de kış boyunca yoğun şekilde çalışacaklar. Şampiyonluğu kazanamamaya muhtemelen bir kez tahammül edebilirler, ancak ikinci kez bunu kaybetmeleri muhtemelen onları üzmüştür. Fakat biz de tüm alanlarda devamlılığı olan bir takımız ki, bu çok önemli" ifadelerini kullandı.

Horner ayrıca, artık gelecek yılki araca yoğunlaşmak zorunda olduklarını belirterek, "Tümüyle yeni bir araç tasarlayıp üretmek için dört aydan kısa bir süremiz var, bu yüzden Adrian Kore GP'ye gelmedi. Şu an İngiltere'deki fabrikada RB8 üzerinde odaklanmış durumda" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz