« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2012'de daha güçlü olacağız

Hamilton, Red Bull'un 2012'ye de favori olarak gireceğini ama McLaren'in bu sefer çok daha güçlü olacağını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gazetta dello Sport'a konuşan Hamilton: "Kesinlikle. Onları geçmek bize bağlı olacak. Gördüğüm kadarıyla yeni McLaren, geçen senekine göre çok daha iyi görünüyor. Esasen Red Bull, 2009'da üretilen aerodinamik konseptin bir evrimi. 2011 ortalarında sıra dışıydı. En üst seviyesindeydi ve bunun ötesinde neredeyse hiç arıza yapmadı. Tersine, biz aynı dayanıklılığa sahip olduğumuzda aynı performansı yakalayamadık"

McLaren pilotu, takımının 2012 aracıyla sezona güçlü başlamasını, bu şekilde yine yakalayan konumunda olmaktan kurtulmak istiyor.

Hamilton yaptığı açıklamada "Kış süresince her zaman, sezona hemen hızlı başlayacak bir araçla başlamayı hayal edersiniz. Son iki senedir bu olmadı. Bu sene olmasını istiyorum. Eğer iyi başlarsak, zirvede daha kolay kalabiliriz. Jenson çok hızlı ve etrafında güçlü bir teknisyen takımı topladı. Sürekli onun önünde olmak isterim ve aksi olursa memnun kalmam. Bununla birlikte psikolojik olarak kesinlikle bir sorun yok. Üstelik, çok iyi anlaştığım açık ve neşeli birisi. Onunla 2012 şampiyonluğu için mücadele etmek güzel olur. Bu ancak McLaren''a bağlı" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz