« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2012, gençlerin yılı olacak

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2012 yılında hem tesisleşme hem de sporcu yetiştirme bakımından önemli yatırımlara imza atacaklarını söyledi.

Esra KAYA
SON GÜNCELLEME

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “2012 yılı yatırımlarıyla beraber gençlerin yılı olacak. Hem yükseköğretim öğrencileri için hem de amatör ve profesyonel düzeyde sporcular için ciddi yatırımlar yapılacak” dedi.

Spor tesislerini tamamen halka açacaklarını ifade eden Bakan Kılıç, “Yapılmakta ve başlayacak olan tesisleri tamamen halkımızın hizmetine açacağız. Yani bir ilde yüzme havuzu var ve insanlar, ‘Çocuğuma nerede yüzme öğreteceğim?’ diyorsa, salonlar amacına uygun kullanılmıyor demektir. 2012 bu anlamda halka arz edeceğimiz yıl olacak. Devletçi bir yaklaşımla ‘biz yapalım, sonra da kapısına kilit vuralım’ anlayışı doğru değildir. Halk bu tesislerden sonuna kadar faydalanmalı. Bizim hedeflerimizden biri de şudur ki; tesisler halka açık olduğu zaman bu tesisler uygun branşta sporcu yetişmesine de hizmet edecek. 74 milyonda lisanslı oyuncu çok az. 2012 bizim için hem tesisleşme hem de sporcu yetiştirme yılı olacak” diye konuştu.

MİLLİ TAKIMDAN HEDİYE

A Milli Futbol Takımı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a yeni yıl hediyesi olarak, üzerinde bütün futbolcuların imzasının bulunduğu futbol topu hediye etti.

Bakan Suat Kılıç, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kendisine bakanlık görevini verirken, bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu ile ilgili olarak, “Sana sadece yurt binalarını değil, bu binalarda kalmakta olan 265 bin anne- baba kuzusunu emanet ediyorum. Bu çocuklara gözümüz gibi bakacağız” dediğini de anlattı.


Bunları da Beğenebilirsiniz