"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

2012’de Oğlak burcunu neler bekliyor?

Dış görünüşünüzde, alışkanlıklarınızda, yaşam tarzınızda ve hayatınızdaki pek çok alanda değişiklik yapabileceğiniz bir yıla giriyorsunuz Sevgili Oğlak’lar. Hayata yaklaşımınız zorlu geçen iki yılın ardından daha pozitif hale dönüyor ve bu çevrenizdeki insanları da olumlu etkileyecek.

2012’de İş

2012’de pek çok konuda kendinizi göstermek veya kendinizi ifade etmek isteyeceksiniz. Artistik sanatlar, yüksek öğrenim, yurtdışı bağlantılı konular, yazı, resim, heykel, mimarlık veya oyunculuk gibi dallarda kendinizi ispat edebilirsiniz.

Tüm gayretleriniz aileniz tarafından da destekleniyor olacak. Farklı bir iş, yeni bir kariyer fırsatı ve birkaç ayrı koldan gelir elde etme şansı bulabileceğiniz bir yıl. Maddi açıdan büyüyorsunuz. Planlı davranmanız gelirlerinizin artması sonucunu doğuruyor.

Yılın ilk yarısında bazı konularda karar veremeyebilirsiniz. Şubat, mayıs ve haziran ayları olumlu aylar. Ocak, eylül ve ekim ayları zorlayıcı ama ilerlemeyi destekleyen aylar olabilir. Öte yandan iş arkadaşlarınız veya meslektaşlarınız sizi anlamayabilirler.

Yönetimle ilgili gerilim içeren durumlar sağlık sorunlarına da neden olabilir, dikkatli olmalısınız. Genel olarak sağlığınıza özel bir önem göstermeniz gereken bir yıldasınız. Yıl ortasında zorlayıcı olaylar ardı ardına gelebilir, askıda kalan projelerin tamamlanması gerekiyor. Ardından kariyerinizde değişim gerçekleşebilir ve yılı zaferle kapatabilirsiniz.

Yılın ikinci yarısında ise, arkadaşlarınız ve aileniz kanalıyla yeni şanslar kapınıza gelebilir veya değişik alanlarda (şans oyunları, antika eşyalar, miras vb.) şansı yakalayabilirsiniz. Bilişim ve teknoloji konularında kendinizi yenilediniz, bu yıl üst pozisyondaki kişileri etkileme zamanı!

2012’de Aşk

Aşk, sosyal yaşam ve eğlence açısından son 12 yılın en şanslı dönemime giriyorsunuz. (Özellikle ilk yarı yıl.) Yalnız Oğlak’lar aşkı yakalayabilirler veya evli olanlar çocuk sahibi olabilir. Bazı ayrılmalar meydana gelse de uzun süreli olmayacak. Küçük sorunların büyük olaylar halini almasını engellemelisiniz. Bazı soğumalar veya tartışmalar, büyülü kavuşmalarla sonlanabilir. Artan sorumlulukların paylaşımı ve maddi konular ayrılıkların başlıca nedenlerinden olabilir. Sevdiğiniz kişilere iyi bakmalısınız, samimiyet ve nezaket ilişkinizi yenilemenize yardım edecek.

Genel anlamda yılın ilk altı ayı aşk açısından çok şanslısınız, her olumsuzluğu yararınıza kullanabilir veya yepyeni kişilerle tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Çocuklarınız veya aile üyelerinden bazılarının sağlık durumları da zaman zaman rutini bozabilir.

Evinizi ve yaşadığınız yeri ilgilendiren konularda ani durumlar kendini gösterebilir veya aile üyelerinin şaşırtıcı tavırları beklenmedik tepkiler alabilir. Annenizin veya başka bir aile üyesinin sağlığı ufak tefek masraflara neden olabilir ya da ödemek zorunda olduğunuz borçlar nedeniyle size daha fazla maliyeti olabilecek ilişkiler kurabilirsiniz. Neyse ki, çocuklarınızla ilgili olumlu gelişmeler, akrabaların desteği veya uzaktaki yakınların yardımları yılın keyifli geçmesine yardım edecek.
Dış görünüşünüzü değiştirmek için fazla mesai harcayabilirsiniz.
Hepinize tüm sevdiklerinizle geçireceğiniz mutlu ve huzurlu güzel bir yıl diliyorum. Sağlık ve sevgi ile kalın...

Not: Yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI