« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"2012 benim yılım olacak"

Stuttgart'ın Türk kökenli Alman Milli futbolcusu Serdar Taşçı "2012 benim yılım olacak. Bundesliga'da Stuttgart'taki performansımı yükseltip eski günlerime döneceğim" diyerek Avrupa şampiyonasında Alman milli takım kadrosunda mutlaka yer alacağını söyledi.

İsa DEVEÇEKEN/ Frankfurt-DHA
SON GÜNCELLEME

Avrupa Şampiyonası'nda Almanya A Milli formasını tekrar giymek isteyen Serdar Taşçı, Bundesliga maçlarında gaza basıp performansını üst düzeye çıkaracağını hedeflediğini söyledi. Bundesliga Ligi'nin güçlü ekiplerinden VFB Stuttgart'ın sezonun ikinci yarısına hazırlandığı Antalya'nın Serik İlçesi'nde çok hırslı gözüken Serdar Taşçı, "2012 benim yılım olacak. Stuttgart'taki performansımı yükseltip eski günlerime döneceğim" diyerek Avrupa şampiyonasında Alman milli takım kadrosunda yer alacağını dile getirdi. Hedefinin 2012 yazında Polonya ve Ukrayna'da düzenlenecek olan Avrupa Futbol Şampiyonası'na gitmek olduğunu belirten Serdar Taşçı,"Sezona çok iyi hazırlanıyorum. Bundesliga'da ikinci yarı bambaşka bir Serdar Taşçı göreceksiniz. Stuttgart'la bir iki transfer yapıp güçlenirsek ön sıralarda yarışırız" diyerek iddialı konuştu.

TRANSFERİ DEĞİL ALMAN MİLLİ TAKIMINI DÜŞÜNÜYOR

Stuttgart ve Alman Milli Takımı'nın da formasını giyen Serdar Taşçı futboldaki başarısının arkasında, ailesinden aldığı desteğin önemli rolü olduğunu belirtti. 2014 yılına kadar Stuttgart'la sözleşmesi olduğu sözlerine ekleyen Serdar Taşçı" Türkiye'den Fenerbahçe, Galatasaray, İngiltere'den Arsenal London yanında bir çok İtalya ve İspanya'dan transfer teklifleri var. Hedefim tabii ki İtalya, İngiltere ve İspanya liglerinde futbol oynamak. Bu ülkelerin ünlü kulüplerinden transfer teklifi almak beni mutlu ediyor, gururlandırıyor. Fakat şu anda takım değiştirmeyi düşünmüyorum. Tek düşüncem bu sezon başarılı olmak ve tekrar 14 kez formasını giyip bir maçta kaptanlık yaptığım Almanya A Milli takım kadrosuna girmek" dedi.

UYUM ELÇİSİ

Alman Futbol Federasyonu'nun görevlendirdiği uyum elçisi görevinide başarıyla sürdürüp futbol sahaları dışında da yeteneklerini gösteren Serdar Taşçı, Almanya Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir'in "Almanya'nın Ortasında"(Mitten im Deutschland) kitabına da yazma yeteneğini gösterip bir Türk genci olarak yaşadığı tecrübelerini yazdı. Serdar Taşçı başta Türk gençleri olmak üzere göçmen gençlere seslenip "Okulunuzu mutlaka bitiriniz, diploma ile sonlandırınız. Meslek öğreniniz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler