« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2011'in ilk derbisi Nadal'ın

Abu Dabi’deki hazırlık turnuvasının finalinde karşı karşıya gelen Rafael Nadal ile Roger Federer’in mücadelesinde gülen taraf 7-6/7-6’lık setlerle İspanyol Nadal oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Nadal, yarı finalde Tomas Berdych’i 6-4’lük iki setle geçerken, Federer ilk setini tie-break ile kaybettiği maçta Söderling’i 6-7/6-3/6-3 ile mağlup etmeyi başarmıştı. 250 bin dolar ödüllü bu turnuvayı geçtiğimiz sene finalde Robin Söderling’i mağlup ederek kazanan Nadal, Federer karşısında maça çok da iyi başlayamadı. 5-4’te sette kalmak için servis atarken set puanı kurtarmak zorunda kalan dünya 1 numarası, seti tie-break’e götürmeyi bildi.

Tie-break’te ise ilginç bir gidişat yaşandı. Erken iki minibreak ile 3-0 öne fırlayan İsviçreli Federer, arka arkaya yaptığı basit hatalarla bir anda 5-3 geriye düştü. Bu noktada kendi servisini alarak durumu 5-4’e getiren Federer, Nadal’ın servislerine cevap veremeyince tie-break’i 7-4 ile kaybetti.

İkinci sette 2-1 ve 4-3 önde durumdayken birer servis kırma şansını harcayan Nadal, kendi servisinde ise zorlanmadı. İlki gibi tie-break’e giden bu seti de kazanan Nadal oldu. 1-1’de mini break’i bulan Nadal, kendi servislerini korumayı başararak 6-3’te üç maç puanına ulaştı. Federer kendi servisinde yaptığı basit hatayla maça noktayı koydu.

Böylece Nadal geçtiğimiz seneki şampiyonluğunu korumuş oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz