« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2011 yılı Türk hakemleri adına altın bir yıl oldu

FIFA kokartlı Spor Toto Süper Lig hakemlerinden Cüneyt Çakır, “2011 yılı Türk hakemleri adına altın bir yıl oldu. İnşallah 2012 yılı da çok iyi geçecektir” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
TFF Merkez Hakem Kurulu tarafından, Antalya'daki The Marmara Otel'de düzenlenen Kış Hakem Semineri'ne katılan FIFA kokartlı Spor Toto Süper Lig hakemlerinden Cüneyt Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sadece üst düzey hakemler olarak kendilerinin değil, Bülent Yıldırım, Halis Özkahya ve Hüseyin Göçek'in de çok iyi bir sezon geçirdiğini söyledi.
Buna rağmen halen istenen konumda olmadıklarını vurgulayan Çakır, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için daha fazla çalışmaları gerektiğini, Avrupa'da ve dünyada bunu başarabilmek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Çakır, yakın zamanda oluşan sinerji ortamıyla Türk hakemlerinin hem Avrupa'da hem de dünyada çok iyi yerlere gelebilmek için planlı ve programlı olmaları gerektiğini söyledi.
Başarısının kişisel olarak algılanmaması gerektiğine değinen Cüneyt Çakır, elde edilen ve edilecek başarının iyi bir ekip işi olduğunu ve yapılan değerlendirmeler, seminerler, eğitimler sayesinde ortaya güzel bir manzara çıktığını belirtti.

Cüneyt Çakır, şöyle devam etti: “Bu başarı, yapılan eğitimler, UEFA ile olan ilişkiler, UEFA Hakem Komitesi Üyesi Jaap Uilenberg, UEFA Hakem Kurulu Üyesi ve Hakem Konvansiyonu Başkanı John West Larsen'in eğitimlerimize katılması bizlerle vakit geçirmesi çok önemli. Bu tür seminerler, özeleştiri yapmamızı ve kendi hatalarımızı görmemizi sağlıyor. Dünyayı takip etmemiz, maçları izlememiz ve antrenmanlarımızı düzgün şekilde yapmamız, bizleri daha iyi yerlere getirecektir. Türk hakemleri daha iyi yerleri hak ediyor ama hak etmek yetmez. 2011 yılı Türk hakemleri adına altın bir yıl oldu, inşallah 2012 yılı da çok iyi geçecektir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler