Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2011 için Yerlikaya devrede

2012 Londra Olimpiyatları öncesi güreşte en önemli baraj şampiyonası niteliği taşıyan 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nın İstanbul'a alınabilmesi için Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu, Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya da devreye girdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2011 Dünya Güreş Şampiyonası'na çok sayıda ülkenin talip olduğunu ifade eden Hamza Yerlikaya, “Bu normal bir durum. Çünkü bu şampiyona sıradan bir dünya şampiyonası değil. Londra Olimpiyatları'na katılacak güreşçilerin önemli bölümünün belirleneceği bir şampiyona. Bu nedenle sözkonusu organizasyonu ülkemize almak istiyoruz. Bu konudaki düşüncelerimi sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a da açtım. Bu organizasyonun Türkiye'nin reklamı açısından da önemli katkıları olacağını dile getirdim” diye konuştu.

“SABIRLI OLMALIYIZ”

Hamza Yerlikaya Ankara'da bugün sona eren Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nda, Türk Milli Takımı sporcularının beklenen ölçüde başarı yakalayamadığını da dile getirerek şunları söyledi: “Yıldızlarda yakaladığımız başarıyı gençlerde yakalayamadık. Serbest, grekoromen ve bayanlarda istenen madalyaları alamadık. Fakat bu sorun olmaz. Daha çok çalışmamız ve sabırlı olmamız gerekir. Çalışma sistemimizi ve hatalarımızı düzeltmemiz gerekiyor. Eleştirilere açık olmalıyız. Yöneticisinden sporcusuna kadar herkes üzerine düşen görevi yapmalı.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler