« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2011 daha zorlu olacak

2010'da şampiyonluk için mücadele eden Ferrari, bu sene daha da zorlu bir sezon geçireceklerini düşünüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Takım Patronu Stefano Domenicali, McLaren ve Mercedes'in ilerleme kaydetmesini bekliyor ve bu sene ön grubun daha da yakınlaşacağını düşünüyor.

Domenicali: "2010 hararetli bir sezondu ve 2011 daha da fazlası olacak. Çünkü kazanan ve dolayısıyla favori olarak başlayacak Red Bull'un yanında McLaren, güçlü bir şekilde geri dönecek ve Hamilton olağanüstü bir pilot. .ayrıca Mercedes'in de yukarıda olmasını bekliyorum. Sonuncusu kadar iyi bir iş çıkarma adına çok fazla yatırım yaptılar" dedi.

2011'de kilit noktanın ne olduğu sorusuna Domenicali: "Pistte biraz devrimlere alışmamız gerekecek: Artık polü alanın otomatik olarak zafere gitmeyecek. Stratejiler önemli olacak. Ama daha genel olarak, grupta çalışmak önemli olacak. Bugünkü F1'in asıl sorunu, artık öyle teknik insanların olmaması. Sadece tek bir-adamlık-gösteri devam ediyor: Adrian Newey. Geri kalanı için -her seviyede- mükemmel seviyede insanlar tarafından koordine edilen mükemmel 2 ve 3 numaralı takımlar var. Bu yüzden gerçek zorluk, insanları ve grupları düzene sokmak. Ancak bu şekilde kazanabilirsiniz, ancak bu şekilde yeni bir dönem başlayacak." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz