« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2010 yılında sakata geldik

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, sezon başından beri tam kadro oynayamadıklarını, bu bakımdan 2011 yılının kendileri için uğurlu olmasını diledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karadeniz, yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ın sezon başından itibaren sakatlık konusunda yaşadıklarını herkesin gördüğünü belirterek, “Sezon başından beri maçlarımızı tam kadro oynamadık. İnşallah 2011 Beşiktaş'a uğurlu gelir” dedi.

Takımın birçok sakatlık yaşadığını ve eksik kadroyla mücadele etmek zorunda kaldığını vurgulayan Yalçın Karadeniz, “Ummadığımız sakatlıklar oldu. Bir oyuncumuzun ayağı kırıldı. Bir oyuncumuz hala sakat. Biri de 6 ay oynayamadı. 2011 yılında inşallah bu sıkıntıları yaşamayız” diye konuştu.

Gerçekleştirilen transferlere de değinen divan kurulu başkanı Karadeniz, şunları söyledi: “Avrupa'da kendini ispatlamış oyuncular geldi. Gelen oyuncular eski takımlarında sürekli oynuyorlardı. Kulübümüz fedakarlık yaparak kaliteli olarak değerlendirilen oyuncuları aldı. Biran önce uyum sağlamalarını diliyorum. Quaresma, Simao, Almeida, Guti her kulübün isteyip oynatmayı arzulayacağı oyuncular. Her taraftarın görmek isteyeceği futbolcular. Uyum sağlarlarsa büyük başarılara imza atarız. Zaman zaman uyumla ilgili sıkıntılar oluyor. Kendi oyuncumuz Nihat'ta bile bunu gördük. İspanya'da çok skorer oynadı, ama Türkiye'ye geldiğinden beri az gol attı. Bir şanssızlığı var.”
Yalçın Karadeniz, 2010 yılının Beşiktaş için sakatlıklar yılı olduğunu hatırlatarak, “Tam kadro sahada takımı göremedik. İnşallah 2011 yılında bu tür sorunlarla karşılaşmayız. Sezonun ilk yarısında iyi futbol oldu, ama sonuç olmadı. 2011 yılında iyi futbol ve sonucun yanında yıldızlarla dolu bir yıl olacak. Avrupa'nın en iyi oyuncularını aldık. Uyum konusunu çabuk aşıp şanssızlığı da kırarsak hem başarı gelecek, hem de keyifli futbol olacak. Bu arada şampiyonluklar gelir de kupalar alırsak bunların da başımızın üstünde yeri var” dedi.

Beşiktaş adına yeni yılın iyi futbol izleyecekleri bir yıl olacağını savunan Karadeniz, “Her kulübün takımında görmek isteyeceği oyuncular bize nasip oldu. Bu yönetimin başarısıdır. Artık transfer başarısının sahaya yansımasını bekliyoruz. 2011 yılının da sadece Beşiktaş'a değil, tüm Türkiye'ye huzur, barış ve sağlık getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz