« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2010 gururumuz olacak

Evsahipliğini yapacağımız Dünya Basketbol Şampiyonası’nın tanıtım toplantısında söz alan Federasyon Başkanı Turgay Demirel, “Bu organizasyon gurur abidemiz olacak” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE’nin evsahipliği yapacağı 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası tanıtım toplantısı Ankara’da yapıldı. Rixos Otel’de gerçekleştirilen toplantıya, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile federasyon yönetim kurulu üyeleri ve basketbol camiasından çok sayıda davetli katıldı.

Genel müdür Akgül, bu organizasyonun Türk Spor tarihinde ve uluslararası arenada gurur abidemiz olacağını söyledi.
Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ise, Dünya şampiyonasına ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Tesislerin yetişmeyeci endişesiyle, FIBA bir ara bu organizasyonu bizden almakla tehdit etti. Hiçbir sıkıntı yaşamadan yüzakıyla çıkacağız bu işten” dedi.

Evimiz Ankara

Ay yıldızlı ekibimizin ise grup maçlarını Ankara’da oynaması kesinleşti. ABD’ye ise İstanbul evsahipliği yapacak. Yıldızlar topluluğu maçlarını İstanbul’da oynayacak. Diğer takımların nerede olacağı ve hangi şehirlerde oynayacağı ise kura çekimiyle belirlenecek.
Bu arada şampiyonanın biletleri ise bir yıl önceden satışa çıktı. Biletler “turkey2010.fiba.com/tickets” adresinden satın alınabilecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz