GeriBasketbol 2010 finali ile ilgili karar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2010 finali ile ilgili karar

T.C. Yüksek Seçim Kurulu, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın Final maçının oynanacağı 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan referandumun, şampiyona için herhangi bir engel teşkil etmediğini resmi olarak açıkladı.

Ülkemizin evsahipliğinde düzenlenecek olan 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın Final maçının oynanacağı 12 Eylül ile aynı tarihte T.C Yüksek Seçim Kurulu tarafından alınan referandum kararının şampiyona için herhangi bir engel teşkil etmediği resmi bir yazı ile Türkiye Basketbol Federasyonu’na bildirildi.

Bilindiği gibi Türkiye Basketbol Federasyonu, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın Final günü olan 12 Eylül tarihinde referandum kararı alınması üzerine, konu ile ilgili olarak T.C. Yüksek Seçim Kurulu’na bir yazı göndermiş ve şampiyona tarihinin aylar önce belirlendiği ve tüm planlamaların da bu yönde yapıldığını belirtmişti.

T.C. Yüksek Seçim Kurulu da, konu ile ilgili TBF tarafından gönderilen yazıyı incelediğini, vatandaşın oyuna tesir edebilecek her türlü hal ve hareketlerden kaçınmak ve daha önce açıklanan esaslara uyulmak kaydıyla, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası organizasyon faaliyetlerinin planlandığı şekilde sürdürülmesine oybirliği ile karar verdiğini bildirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle