Gündem Haberleri

  2010’da onlarlayız

  Hürriyet Haber
  14.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Giller’in 365 Gün Kedi ve 365 Gün Köpek temalı masa takvimlerinde 313 kedi ve 313 köpeğin özel hayatı deşifre oldu.

  Miskin’in, Floşik’in, Fener’in, Dino’nun huyunu suyunu herkese anlatan ise yabancıları değil sahipleriydi. Hatta sahipleri onların fotoğrafını masa takviminde görüp, özelliklerini anlatabilmek için birbiriyle yarıştı.

  Sahiplerinin dilinden kedi ve köpeklerin anlatıldığı Giller’in 2010 masa takviminde yer almak isteyen hayvanseverler, yayınevine 1600 mail’de 4 bin kare fotoğraf gönderdiler.

  Sonuçta takvimde bazı kişilerin bir, bazılarının 5, 10, hatta daha fazla hayvanı sayfaları süsledi.

  Masa takvimlerinin yanı sıra kedi ve köpekseverler için hazırlanan aylık takvimlerde de 12 kedi ve 12 köpek takvim yıldızı oldu. Giller takvimleri ile öğrenci ajandaları, kitapçılarda satışa çıktı.

  Masa takvimlerinde sahipleri tarafından deşifre edilen bazısı sevimli, bazısı gururlu ama hepsi sahiplerinin bir tanesi kedi ve köpekler için yazılanlardan özetin özeti bir derleme yaptık.

  Filinta

  Oğlum bize insan olmanın ağırlığını öğretti. 365 Gün projesi her an gözümün önünde olan oğlum Filinta için yaşama geçirilmiştir.
  (Emine YALÇIN/İSTANBUL)

  Miskin

  13 yaşında. Sakinliği miskinlikten değil bilgelikten. Çok şanslıyım, onunla büyüdüm. Koşulsuz sevgiyi ondan öğrendim. (Asuman KONUK/ANKARA)

  Zeyno

  Mart 2001 doğumludur ve isteklerini gerçekleştirmede tartışmasız bir uzmandır. Asla inatçı değil ama ikna kabiliyeti yüksek. (Murat SONLU/İSTANBUL)

  Fener

  14 yaşında. Sokakta bulduğumda 1 aylıktı, kaza geçirmişti. Şanslı olduğunu düşünmüştüm. Şimdi anlıyorum ki şanslı olan benim. (Pınar KIRATLI/ANKARA)

  Boss

  Yakışıklı ve karizmatik oğlum, ailemizin patronudur. Bir bakışta ilk gördüğü insanın dahi kalbini okur, notunu verir. Görgülü, efendi oğlum oturmayı, kalkmayı sofra adabını bilir (Şua KOCAMAN/İSTANBUL)

  Dino

  Dino 2 yaşında erkek bir Amerikan Cocker. Evimizde kesinlikle sessizlik, sakinlik yok! Bir lokma yiyecekle en güzel ‘çak’ı yapıyor. Tenis kortunun dışına kaçan topları avlayıp eve getiriyor. (Sema ÖZPEKMEZCİ/İSTANBUL)

  Floşik

  Hep kucak ister. Her zaman sevilecek ve göbeği kaşınacak. Kocaman bir kalp taşıyan minik güzelimiz! (Agnieszka ONUK/İSTANBUL)

  Boreas Ateş

  Boreas, mitolojide Kuzey Rüzgarı Tanrısı, Şafak Tanrısı Eos’un oğlu demek. 26 Mart 2009 günü dünyaya geldi. Annesi Lola. (Esra AKEROĞLU/İSTANBUL)

  Şurup

  Karşılaştığımızda 1.5 aylıktı. İnsanın içine işleyen mavi gözlerinin sevgi dolu bakışlarına aşık oldum, ayrılamadım. 3 yaşında. (Selda ÇETİN/İZMİR)

  Puky

  14 Ağustos 2007 doğumlu Pug cinsi kızımız tanemizdir. Annecidir, anne delisidir. Annesi onun yanında asla başka bir canlıyı sevemez. (Arda ERCAN/KOCAELİ)
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı