"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

2010’a yeni ciltl+e girin

Yeni yılı yenilenmiş, ışıl ışıl bir ciltle karşılamak istiyorsanız, farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Bunlardan biri de Fraksiyonel lazer...

Fraksiyonel lazer; sivilce izi, yara izi, cilt yaşlanması ve cilt lekeleri gibi problemlerde, dokuları yeniliyor. Kısa sürede iyileşme sağlamasından dolayı çok tercih edilen bu sistem, hızlı bir şekilde ciltteki suyu dolayısıyla dokuyu buharlaştırarak, cilde etki ediyor. Tedavi sonrasında kişi, iki gün içinde iş ve sosyal hayatına geri dönüyor. Üçüncü günden itibaren alttan çıkan taze yenilenmiş, parlak cilt kendini gösteriyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Olgu Kavalcıoğlu, uygulama hakkında bilgi verdi. 

Fraksiyonel lazer nasıl uygulanıyor?
- Cildin içine doğru çok küçük kanallar açarak uygulanıyor. Derinin hem üst hem de alt tabakalarında hızlı bir yenilenme sağlıyor. Bu özellikleri sayesinde ciltteki kırışıkların giderilmesinde, sivilce izlerinin ve ciltte oluşan çatlakların azaltılmasında, el ya da yüzdeki yaşlılık lekelerinin giderilmesinde kullanılıyor. 

Sivilce izleri nasıl tedavi ediliyor?
- Akne bir dermatolog tarafından tedavi edildikten sonra geriye izler kalabiliyor. Bunlar kozmetik açıdan hastayı rahatsız edebiliyor. Bu izlerin tedavi edilmesinde Fraksiyonel lazer uygulaması etkili oluyor. Ortalama 3-5 seans süren tedavide, seans araları ortalama 3-4 hafta... Ayrıca çok gözenekli, yağlı olan, akne izi olmayan ciltlerde de gözenekleri daraltmak, cildin genel görünümünü düzeltmek için de aynı uygulama kullanılıyor. 

Ciltteki çatlaklara karşı da etkili mi?
- Ciltteki çatlaklar, cildimizde bulunan ve ona esneklik kazandıran elastik liflerin zedelenmesiyle oluşuyor. Çatlak oluşumunda hızlı kilo alıp vermenin, gebeliklerin, ergenlikte hızlı boy uzama dönemlerinin, ağırlık kaldırarak vücut geliştirme egzersizlerinin, ilaçların, hormonların ve genetik yapımızın etkisi var. Bu problemlerde en iyi sonuç alınabilen yöntemler arasında lazer uygulamaları geliyor. Sorunlu bölgelerde çatlakların azaltılması, sıkılaşma sağlanıyor.

DOĞALLIK YAKIŞIYOR

Ceyda Düvenci güzel kadın. Özellikle güldüğünde gözlerinin içi de gülüyor. Ama ben onun en çok doğallığını seviyorum. Katıldığı bir davette rastladığımda yine sade makyajı, düz fönlü saçlarıyla gözüme hayli hoş göründü. Bir kez daha hatırlatmak istiyorum, güzel olmak boya fıçısına düşmüş misali rengarenk bir makyajla ortalıkta dolaşmak anlamına gelmiyor. Ceyda Düvenci gibi en sade halinizle bile bakımlı gorünebilirsiniz.

Bağımlılık yaratan oryantal

Sıra dışı parfümü “Euphoria” ile koku dünyasında son derece iddialı olduğunu bir kez daha kanıtlayan Calvin Klein, dünyanın en aranılan mankeni Natalia Vodianova ile anlaştı. Parfümün tanıtım kampanyasında ise tanıdık bir isim dikkat çekiyor: Fotoğrafçı Mert Alaş...

KATILIN, KAZANIN

27 Aralık tarihine kadar www.tekinacar.com.tr adresine “Calvin Klein’ın size düşlerinizi sınırsızca yaşatan kadın parfümü hangisidir?” sorusunun cevabı ile birlikte ad, soyad, adres vs. bırakan her 50’nci kişiye cK Euphoria edp. hediye ediliyor. Hediyeler 15 adet ile sınırlı.

Geçen haftanın kazananları

Lancome Senses kazananlar

Dilek Çolak ? Veysel Özer ? Semra Can ? Aslı Güzel Yıldız ? ızden Gerçek ? Güler Saka ? Canan Güreş ? Erkan Selvi ? ırem Bayar ? Sevim Kaplan

CkFree kazananlar

Melek Sonat ? Didem Kutluay ? Muhsin Mert 
Songül Sonar ? Meriç Git, ? Meltem Beşel, 
Muhsin Kılıç ? Melek Yarenci ? ırfan Taner 
Ayşe Arslan ?  Elif Arslan ? Serkan Yağcı

EDİTÖRDEN...

Yağların gücü...

Modern cilt yağlarının yapısı, cilt lipidlerinin yapısıyla son derece benzer özellikler gösteriyor. Bu yüzden cildi yağlandırmadan hızla emiliyor. Biberiye ve sardunya gibi uçucu esansların karışımından elde edilenler ise cilt tarafından derinlemesine emilmesinin yanı sıra yağ üretimini düzenliyor.
Kaliteli vücut yağları neredeyse her derde deva. En kuru cilt bölgelerini bile kadife kadar yumuşatıyor, gerginleştiriyor, pürüzsüzleştiriyor ve cilt yapısını iyileştiriyor. Son yıllarda kadınların en çok rağbet ettiği yağlar, özellikle kuru ciltleri memnun ediyor. Ancak doğru ürünler yağlı ve karma cilt tiplerinde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Yılbaşına özel fiyatlar

Tekin Acar Cosmetics, yılbaşına girerken tüm ürünlerinde özel fiyatlar uyguluyor. 31 Aralık tarihine kadar yapacağınız alışverişlerinizde tüm parfüm ve işaretli ürünlerde yüzde 50’ye varan indirimler sizleri bekliyor. Ayrıca Tekin Acar Kart ile de puanlarınıza puan katabilirsiniz.

Dişlerinizdeki kahve ve çay lekelerinden kurtulun

Yoğun iş temposu içinde en çok tükettiğimiz şey çay ya da kahvedir. Çalışırken kimi zaman içimizi ısıtan, kimi zaman da uykumuzu açan bu içeceklerin dişlerimize verdiği zarar ise zamanla kendini gösterir.

Kahve ve çay tüketiminde bağlı olarak dişlerde meydana gelen lekeler, kimi zaman öyle rahatsız edici boyutlara ulaşır ki gülmemizi bile engeller. Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı, dişlerde meydana gelen lekelerin diş taşı temizliği, sarılığın ise belaching adı verilen beyazlatma yöntemi ile kısa sürede giderildiğini belirtti ve ekledi:

“Diş beyazlatma işleminin bilinen iki yöntemi vardır. Bunlar ev tipi diş beyazlatma ve ofis tipi diş beyazlatmadır. Her iki yöntemle de dişlerinizdeki istenmeyen renkten kurtulmanız mümkündür. Aralarındaki fark; ofis beyazlatma işleminin bir saat kadar kısa sürede klinik ortamında gerçekleştirilebilmesi, ev tipi diş beyazlatmanın ise ev ortamında bir hafta boyunca uygulanmasıdır. Bu yöntemlerden hangisinin sizin için uygun olacağına, diş hekiminiz sizi muayene ettikten sonra karar verecektir. Bazı durumlarda iki yöntem birlikte kullanılarak sonuç elde edilir.”

Dişlere zarar vermezler, ancak...

Diş beyazlatma işleminin diş hekimi kontrolünde yapıldığı takdirde dişlere bir zarar vermediğini belirten Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı, yurtdışındaki marketlerde satılan diş beyazlatma kitlerinin, kontrolsüz şekilde fazla kullanılması durumunda ise dişlerin zarar görebileceğini sözlerine ekledi.

X