Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2006 yolunda yarın akşam

2006 Dünya Kupası Avrupa elemelerine, yarın 8 grupta yapılacak toplam 22 maçla devam edilecek. A Milliler İnönü'de Danimarka'yı ağırlarken, Türkiye'nin gruptaki rakiplerinden Yunanistan günü maç yapmadan geçiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Elemelerde 2. Grup'ta 16 puanla 2. sırada yer alan (A) Milli Takım, Almanya-2006 şansını sürdürebilmesi açısından büyük önem taşıyan maçta, İstanbul BJK İnönü Stadı'nda, 1 maçı eksik 12 puanla 4. durumda bulunan Danimarka'yı konuk edecek. İspanyol hakem üçlüsü Manuel Mejuto Gonzales, Oscar Martinez Samaniego ve Juan Carlos Yuste Jimenez'in yöneteceği maç, saat 21.00'de başlayacak ve Kanal D'den naklen yayınlanacak.

Gruptaki diğer maçlarda, grup birinciliğine oldukça yaklaşan 23 puanlı lider Ukrayna, 8 puanlı grup altıncısı Gürcistan ile deplasmanda TSİ 19.15, 9 puanla 5. sırada yer alan Arnavutluk da başkent Tiran'da, puansız grup sonuncusu Kazakistan ile 21.00'de karşı karşıya gelecek.

Yarınki maçlar öncesinde 1. Grup'ta 22 puanla Hollanda, 3. Grup'ta 20 puanla Portekiz, 6. Grup'ta 18 puanla Polonya, 8. Grup'ta 16 puanla Hırvatistan, 13'er puanla da 4. Grup'ta İrlanda Cumhuriyeti, 5. Grup'ta İtalya ve 7. Grup'ta da İspanya lider durumda bulunuyorlar.

Gruplarda yarınki maçların programı şöyle:
    1. Grup:
    Andorra La Vella'da 17.00 Andorra-Finlandiya
    Erivan'da 20.00 Ermenistan-Hollanda
    Köstence'de 21.00 Romanya-Çek Cumhuriyeti
    2. Grup:
    İstanbul'da 21.00 Türkiye-Danimarka
    Tiflis'te 19.15 Gürcistan-Ukrayna
    Tiran'da 21.00 Arnavutluk-Kazakistan
    3. Grup:
    Tallinn'de 18.00 Estonya-Letonya
    Moskova'da 18.00 Rusya-Liechtenstein
    Faro'da 23.15 Portekiz-Lüksemburg
    4. Grup:
    Basel'de 18.30 İsviçre-İsrail
    Lens'de 22.00 Fransa-Faroe Adaları
    5. Grup:
    Kişinev'de 19.00 Moldova-Belarus
    Glasgow'da 19.30 İskoçya-İtalya
    Celje'de 21.45 Slovenya-Norveç
    6. Grup:
    Belfast'ta 17.00 Kuzey İrlanda-Azerbaycan
    Cardiff'de 17.00 Galler-İngiltere
    Chorzow'da 21.30 Polonya-Avusturya
    7. Grup:
    Zenica'da 21.00 Bosna&Hersek-Belçika
    Belgrad'da 21.30 Sırbistan&Karadağ-Litvanya
    8. Grup:
    Stockholm'de 18.15 İsveç-Bulgaristan
    Reykjavik'de 21.00 İzlanda-Hırvatistan
    Debrecen'de 21.45 Macaristan-Malta


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler