Gündem Haberleri

GÜNDEM

  “2006 Dünya Çocuk Festivali” Ürgüp'te yapılacak

  A.A
  18 Şubat 2006 - 17:16Son Güncelleme : 18 Şubat 2006 - 17:16

  Hollanda tarafından düzenlenen ve her yıl farklı bir ülkede yapılan “Dünya Çocuk Festivali”nin bu yıl Nevşehir'in Ürgüp İlçesi'nde gerçekleştirileceği bildirildi.

  2006 Dünya Çocuk Festivali'nin Türkiye'de düzenlenmesi için Hollandalı heyetle Ürgüp'e gelen Hollanda-Türkiye Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Adnan Dalkıran, Ürgüp Belediye Başkanı Bekir Ödemiş'i ziyaret etti.

  Dalkıran, ziyarette, Hollanda'nın her yıl farklı bir ülkeyi misafir ülke seçerek Dünya Çocuk Festivali'nin düzenlenmesini sağladığını belirterek, bu yıl da Türkiye'nin seçildiğinin kendilerine bildirildiğini kaydetti.

  Türkiye'de festivali nerede yapabileceklerini soran Hollandalılara, kendisinin de Kapadokya ve Ürgüp'ü tavsiye ettiğini belirten Dalkıran, bu teklifinin kabul edildiğini ifade etti. Festivalin bu yıl Ürgüp'te yapılması için Belediye Başkanı Bekir Ödemiş'le görüşmek için geldiklerini belirten Dalkıran, şöyle konuştu:

  “Başkan Ödemiş, bu konuda yardımcı olacağını ifade etti. Dünya Çocuk Festivali, 2006 yılının Kasım ayında Ürgüp'te gerçekleşecek. 10 gün sürecek bu festivalde, Fas, İspanya, Portekiz, İtalya, Meksika, Hollanda ve Türkiye'den 50'nin üzerinde çocuk Ürgüp'te bir arada olacak.”

  Belediye Başkanı Bekir Ödemiş de Dünya Çocuk Festivali'nin Ürgüp'te yapılacak olmasından dolayı sevinçli olduklarını ifade etti.

  Kasım ayında 10 gün boyunca birçok dünya ülkesinden gelen çocuğun Ürgüp'te en iyi şekilde ağırlanacağını söyleyen Ödemiş, ”Ürgüp bir dünya kentidir. Şimdiye kadar uluslararası birçok etkinlik düzenledik, bu etkinliklerin bir çoğu halen devam etmektedir. İlerleyen günlerde Hollandalı heyetle yeniden bir araya geleceğiz ve programı oluşturacağız” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı