Gündem Haberleri

GÜNDEM

  2000 yılına terörsüz gireceğiz

  Hürriyet Haber
  20 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 20 Nisan 1998 - 00:01

  İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu, ‘‘Türkiye 2000 yılına bölücü terör örgütü ile giremez, girmemelidir’’ dedi. Çatalca İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının açılışında konuşan Başesgioğlu, Türkiye'nin bulunduğu coğrafya üzerinde bir huzur ülkesi olduğunu beliterek bunu sağlayan devletin tüm birimlerine şükran borçlu olduklarını ifade etti. 60'lı yılların sonuna kadar Türkiye'de ideolojik terörün olmadığına dikkat çeken Başesgioğlu, ‘‘Maalesef birtakım hain odaklar bu milletin evlatlarını devletine, güvenlik güçlerine karşı kışkırttı. 5 bin evladımız hayatını kaybetti, bazı çocuklarımızın istikbali kayboldu, bunun bedelini çok ağır ödedik’’ dedi. Bakan, Türkiye'nin 14 yıldır da PKK ile uğraştığını, artık terör örgütünün yok olma dönemine girdiğini belirterek ‘‘Bütün insiyatif başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere güvenlik güçlerindedir. Herkes bilmeli ki eline silah alanın Türkiye devletinden birşey alması mümkün değildir’’ diye konuştu.

  Emniyet Genel Müdürü Necati Bilican da Türk polisinin diğer uluslarla imzaladığı antlaşmalara uyduğunu ve polisin güvenilecek durumda olduğunu ifade etti. Açılışa ANAP milletvekilleri Bülent Akaracalı, Ali Talip Özdemir, İstanbul Valisi Kutlu Aktaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, Çatalca Belediye Başkanı Fırat Aydın, Çatalca Kaymakamı Ertan Yüksel katıldı.

  230 milyar liraya malolan binaya girildiğinde elektrikler kesildi. Bakan ve yanıdakiler karanlıkta bir süre İlçe Emniyet Müdür Abdullah Karatepe'nin makamında sohbet ettiler. Yapımı 6 yıl süren 5 katlı binanın 2 katı lojman olarak kullanılıyor.

  İçişleri Bakanı Başesgioğlu ve ANAP'lı milletvekilleri Çatalca'dan Mimaroba'ya geçerek emniyet mensupları için yapılan konutları teslim aldılar. Emlakbank tarafından yaptırılan 200 konut Emlakbank Genel Müdürü Erdin Arı tarafından Başesgioğlu'na teslim edildi. Murat Başesgioğlu, Hasan Özdemir, Necati Bilican sağnak yağmur nedeniyle konuşma yapamadan konutları gezdiler.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı