Gündem Haberleri

  2000 dolarlık makineyi 100 dolara yurda sokmuşlar

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  14.01.2011 - 12:46 | Son Güncelleme:

  İstanbul’daki "Gümrükte Rüşvet" operasyonunda gözaltına alınan 47 kişiden Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın adını kullanarak yurda kaçak mal soktuğu öne sürülen İ.S.’nin Fatih’teki işyerinde piyasa değeri 1 milyon 500 bin TL olan 433 adet kaçak fotoğraf makinesi ele geçirildi. Zanlının değeri 1500 ile 2000 dolar arasında değişen makineleri tanesi 100 dolardan yurda soktuğu belirtildi.

  Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 7 Ocak 2011’de Atatürk Havalimanı, Halkalı ve Ambarlı gümrüğü başta olmak üzere farklı yerlere düzenlediği eş zamanlı operasyonda rüşvet ve yolsuzluğa karıştığı öne sürülen 47 kişiyi gözaltına almıştı. Zanlıların arasında İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Lütfi Ekinci ve Atatürk Havalimanı Kargo Terminali Müdürü Hayrettin E. ve İstanbul Kaçakçılık İstihbarat Narkotik Gümrük Muhafaza Şube Müdürü Coşkun C. de bulunuyordu. Emniyette işlemleri tamamlanıp Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen zanlılardan 6’sı tutuklanmıştı.

  Operasyon sırasında zanlılardan Devlet Bakanı Hayrettin Yazıcı’nın adını kullanarak yurda kaçak eşya soktuğu öne sürülen İ.S.’nin Fatih’teki işyerinde ele geçirilen fotoğraf makinelerinin incelenmesi tamamlandı. Ele geçirilen fotoğraf makineleri basına gösterildi. Piyasa değeri 1 milyon 500 bin TL olan fotoğraf makinelerinin tanesinin 1500 ile 2000 dolar arasında değiştiği belirtildi. Ancak zanlıların her makineyi 100 dolardan gümrükten geçirerek yurda soktuğu belirtildi. Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen İ.S. serbest kaldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı