« Hürriyet.com.tr
MENÜ

2000’de gidiyorum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yeni seçimde kesinlikle aday olmayacağını belirten Beşiktaş Başkanı, kulübün tesisleşmede Ajax'ı örnek aldığını söyledi. Seba, futbolculara ve Toshack'a ekran yasağı getirileceğini de söyledi.

İftar yemeği verdi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Süleyman Seba, yönetimi ile önceki gün basın mensuplarına iftar yemeği verdi ve siyah beyazlı kulübü eline boyuna tartıştı. 2000 yılında Beşiktaş'taki görevinin kesin olarak biteceğini söyleyen Süleyman Seba yaptığı ve kalan görev süresinde yapacaklarını şöyle anlattı:

Vergi rekortmeniyiz

Bundan sonraki seçimde kesinlikle yokum. Vakfın başına geçmem diye bir şey de kesinlikle sözkonusu değil. Görevim bitince kulübün çevresinden bile geçmeyeceğim. Hiçbir kulübün yapmadığı bir şekilde devlete 1,5 trilyon lira vergi ödedik. Harika bir muhasebe sistemimiz var. Deneticilerimiz sürekli çalışıyorlar. Şu anda parasal sıkıntımızın en önemli nedenle bu yüklü vergidir.

Bizim şovumuz sahada

Bizim şov yapmadığımız söyleniyor. Biz şovu sahada yaparız. Hakkı Yeten'den nasıl terbiye aldıysak o terbiye üzerine yöneticilik yapıyoruz. Zamanı gelince sesimizi yükseltmesini biliriz. Şunu kabul ediyorum, Beşiktaş'ın basında sesinin yüksek çıkmadığı doğru. Bu belki benden kaynaklanıyor. Biz de geçmişten gelen terbiye ile kavga ve gürültü ile sesimizi duyurmak istemiyoruz.

Ajax modeli

Beşiktaş koleji genişletiliyor. Ana merkez olarak Ümraniye'ye taşınıyor. Büyük bir eğitim kurumu haline getiriliyor. İki yıl içinde 20 bin öğrencilik kolej oluşacak. Ümraniye Spor Tesisleri Ajax modeli uygulanarak yapılıyor. 6 çim saha, 2 değişik amaçlı spor salonu, olimpik yüzme havuzu, olimpik tenis kortları ile hizmet verilecek.

Televizyon yasağı geliyor

Başta Toshack olmak üzere bütün futbolculara ekran yasağı getirilecek. Özellikle teknik direktörümüz Toshack'ın Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzon olmak üzere rakip takımlar hakkında konuşmasına kesinlikle izin verilmeyecek. Ve sanılmasın ki biz Toshack'ın dikkatini çekmiyoruz.

Federasyona protesto

ÊBeşiktaş delegeleri Futbol Federasyonu'nun asbaşkanlık seçimlerine katılmayacak. Futbol Federasyonu'nu, asbaşkan olacak kişinin seçiminde kulüplerin görüşlerine başvurmadığı ve rızasını almadığı için protesto ediyoruz. Mekki Başak'ı Futbol Federasyonu kendisi belirlemiş.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler