Ege Haberleri

  200 milyonluk suç duyurusu

  Bahri KARATAŞ, İZMİR (DHA)
  18.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Avukat Ergün Bademci çoğunluğu kuyumcu olan 26 müvekkili adına aralarında, milletvekilleri, oda başkanının da bulunduğu 43 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Suçlama: Nitelikli dolandırıcılık.

  AVUKAT Ergün Bademci çoğunluğu kuyumcu olan 26 müvekkili adına aralarında, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, eski milletvekili Cemal Tercan, Altay Spor Kulübü eski başkanı Melih Tunç Tandoğan ve İzmir Esnaf Sanatkar ve Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu’nun da bulunduğu 43 kişi hakkında suç duyurusnda bulundu.
  Paraları paylaştılar
  ANMASAN, ESBİR, BESAŞ, ANMASAN MADENCİLİK, TÜTSAB şirketlerinin sermayedarları arasında bulunan 26 müvekkilinin, bu şirketlerin yöneticisi 43 kişi tarafından zarara uğratıldığını önesüren Ergün Bademci Cumhuriyet Savcılığı’na 24 sayfadan oluşan şikayet dilekçisi verdi.

  Dilekçe kabul edildi

  Avukat Ergün Bademci, 43 sanığın, “Zimmet, kamu kuruluşlarını aracı kullanmak sureti ile nitelikli dolandırıcılık, görevi kötüye kullanmak, yasal olmayan şekilde finansman sağlamak” suçlarını işlediklerini ve bu suçlardan yargılanmalarını istedi. Savcılık, dilekçeyi alıp işleme koydu.

  Şirketlerin içini boşaltılar

  Avukat Bademci, süphelilerin bağlantılı şirketler üzerinden sistematik olarak gayri yasal ve mevcut olmayan ticari faaliyetler yapılmış gibi gösterdiklerini, para kaynakları yaratıp, bu paraları aralarında paylaştıklarını, paylaşılan paranın gizlenmesi için de yine hayali ticari işlem, anlaşma, alım ve satım faaliyeleri ile şirketlerin içlerinin boşaltıldığını önesürdü. Dilekçede şirketlerin iflas durumuna getirilerek batırıldığı ve yaklaşık 200 milyon lirayı aralarında paylaştıkları iddia edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı