Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

200 milyon dolar

Başkan Aziz yıldırım, dünya kulübü olmanın 100 milyon dolar bütçe seviyesine gelip durmak olmadığını kaydederek, ‘Daha çok şey yapacağız. Şimdi hedef bütçeyi 2010 yılında 150-200 milyon dolara taşımak’ dedi. F.Bahçe Kulübü’nün tüzüğü ‘Yıldırım’ hızıyla değişti. Tüzük Tadil Kongresi’ne katılan 1221 üye, el kaldırma yöntemiyle yapılan oylamada 82 madde ile 4 geçici maddelik yeni tüzüğü kabul etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu kongrede divan başkanlığını Tuncer Erdoğan yaptı.

Beklenenin üzerinde katılımın olduğu kongrede sonrasında kabul edilen yeni tüzükle birlikte, kulüp başkanı, kulüp yönetim kurulu ve diğer kurulların görev süresi 2 yıldan, 3 yıla çıkarıldı. Olağan genel kurul toplantıları ise bundan böyle mayıs aylarında gerçekleştirilecek. Kulüp üyesi olan herkes, bekleme süresi olmadan kongrelerde oy kullanabilecek.

Aziz Yıldırım, sarı lacivertli kulübün Tüzük Tadili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, dünya kulübü olmanın 100 milyon dolar bütçe seviyesine gelip durmak olmadığını kaydederek, ‘Daha çok şey yapacağız. Şimdi hedef bütçeyi 2010 yılında 150-200 milyon dolara taşımak. Bunun çalışmasını yapacağız’ dedi.

Bırakmaya hazırız

Başkan, ‘Sizler istemediği müddetçe, Aziz Yıldırım ve arkadaşları önümüzdeki seçim de dahil olmak üzere aday olmayacaktır’ dedi. Herkesin kafasından, ‘Yönetim, kendisi için görev süresini 3 yıla çıkardı’ şeklindeki düşünceyi silmesi gerektiğini ifade eden Yıldırım, ‘F.Bahçe’ye gerektiği için bu süre 3 yıla çıkartıldı. Eğer sizler istemezseniz bu görevi bırakmaya hazırız. Bunu da herkes bilsin’ diye konuştu.

Yıldırım, 3 yılı Beşiktaş yaptı, diğer kulüpler de yapacaktır. Yönetimlerin istikrarı yakalaması, istikrar içinde kulüplerin daha ileriye gitmesi için bunu yapmak şarttır. Kongreyi mayıs ayına almamızın sebebi de, yıl içinde yapılacak çekişmeli kongrelerden kulübün zarar görmemesidir’ diye konuştu.

İNŞAAT ŞİRKETİ KURACAĞIZ

KAPALI spor salonu yapacaklarını ve başka tesis ihtiyacı olduğunu da kaydeden Aziz Yıldırım, ‘Belki bir inşaat şirketi de kuracağız’ dedi. Kulübe üyelik aidatının 10 milyar lira olduğunu hatırlatan Yıldırım, ‘114 kişi kulübe üye olmuş. Demek korkulacak bir şey yokmuş’ dedi.

HALİT DERİNGÖR SALONU TERKETTİ

TÜZÜK tadil kongresi başlamadan önce Halit Deringör, başkanlık divanına ‘Söz vermeyecek misiniz?’ diye sordu. Olumsuz cevap alan Deringör, ‘Böyle demokratik olmayan ortamda olmak istemiyorum. Sizin her dediğinize amin demek zorunda değiliz’ diyerek salonu terketti.

7 DÖNEM DAHA BAŞKANSINIZ

BAŞKAN Aziz Yıldırım kongre sonrasında üyelerle salonun balkonunda sohbet etti. Oldukça neşeli görünen Yıldırım ‘Bundan sonra kim gelirse gelsin rahat çalışacak’ yorumunu yaptı. Bu sözlere karşılık bir üye, ‘Başkanım siz 7 dönem daha Fenerbahçe’nin başkanısınız’ diye cevapladı.

Başkan’ı güldürdüler

KURUCU üyelerden Hayri Celal Atamer’in 63 yaşındaki oğlu Güney Atamer, üye çocukları ile ilgili maddeye itiraz etti. Başkan Yıldırım da ‘Oğlunuz kaç yaşında’ diye sordu. Atamer ‘32 yaşında’ dedi. Yıldırım bunun üzerine ‘Neden bu kadar beklediniz’ dedi. Atamer ise ‘Başkan bir şey söyleyeceğim, kızacaksınız. Oğlum Galatasaraylı’ ifadesini kullandı. Sohbet sırasındaki bu diyalog çevredekileri oldukça güldürdü.
Sadi Kemal YAŞAR

Bunları da Beğenebilirsiniz