Gündem Haberleri

  200 liralık yardım parasını alırken, kalp spazmı geçirdi

  Ergün AYAZ/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  24.11.2009 - 11:34 | Son Güncelleme:

  KOCAELİ'nin merkez ilçesi İzmit’te, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yeşil kartı olan ihtiyaç sahibi ailelere 3 ayda bir dağıttığı 200 liralık gıda yardımı parası bayram öncesine rastlayınca, paranın dağıtıldığı banka önünde toplananlar izdihama neden oldu.

  Kalabalıktan bunalan 80 yaşındaki Mesut Şen kalp spazmı geçirirken, adı öğrenilemeyen bir kadın da bayıldı.

  İzmit’te 2 bin 100 kişiye dağıtılan yardım paralarının bir şubeden verilmesi izdihama neden oldu. Dün başlayan ve bugün de devam eden dağıtım sırasında hak sahipleri isim isim çağırıldığından, banka önünde toplananlar adlarını duyabilmek için birbirlerinin önüne geçmeye çalışınca zaman zaman kavga çıktı. Kargaşa sırasında Mesut Şen kalp spazmı geçirirken, adı öğrenilemeyen bir kadın da bayıldı. Şen ve bayılan kadın, çevredekiler tarafından çağırılan 112 Acil ambulanslarıyla götürüldükleri Kocaeli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
  Banka şubesinin önüne çağırılan polis ekipleri kavgalara müdahale edip, öfkeli kişileri sakinleştirmeye çalıştı. Felçli olmasına rağmen yardım parasını almak için koltuk değnekleri ve komşusunun yardımıyla bankanın önüne gelen 76 yaşındaki Mihriban Seyrek, “Kimsem yok. Bu paraya ihtiyacım var. Felçli olmama rağmen saatlerce burada bekledim. Kalabalık nedeniyle paramı bugün alamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum” dedi.

  2 yıldır işsiz olduğunu ve 2 çocuğuna bakmakta güçlük çektiğini belirten 42 yaşındeki İlhan Karabulut ise “Kriz nedeniyle iş bulamadım. Çocuklarımdan biri engelli. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Buradan alacağım yardım parasıyla çocuklarıma süt götüreceğim” diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı