Teknoloji Haberleri

  200 dolarlık drone'u milyon dolarlık füzeyle vurdu

  Hürriyet Haber
  17.03.2017 - 07:58 | Son Güncelleme:

  Mağazadan satın alınmış bir quadcopter drone, yüzeyden hava hedeflerini etkisiz hale getirebilen bir Patriot füzesi tarafından vuruldu.

  ABD Ordusu eğitim Komutanı Orgeneral David G. Perkins, pazartesi günü ABD tarafından yayınlanan bir konuşmada, "Amazon.com'dan 200 dolara satın alınan drone'un, Patriot'a karşı en ufak şansı yoktu." ifadelerini kullandı.

  Açıklamaya göre patriot füzesi, Amerika Birleşik Devletletleri tarafından değil, düşmanlarıyla sürekli uğraşan bir müttefik tarafından ateşlendi. Ateşlemenin test amaçlı olmadığı öne sürüldü.

  Kolombiyada çiftçiler düşen Google balonunu UFO sandıKolombiya'da çiftçiler düşen Google balonunu UFO sandı

  Patriot füzeleri, diğer füzeleri etkisiz hale getirmek için tasarlanmış olan radar güdümlü füzelerdir, yani dronelar gibi hızlı hareket eden küçük hedeflerle baş edebiliyor. Bununla birlikte Perkins, bunun pek de ekonomik bir yöntem olmadığını belirtiyor. Tek bir patriot füzesi yaklaşık 3,4 milyon dolar değerinde. General Perkins bu nedenle, kötü niyetli kişilerin güdümündeki insansız hava araçlarına karşı alternatif bir çözüm üretilmesi gerektiğini savunuyor.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı