Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

200 bin euro’luk saat tanıtımı Chronos

Chronos İstanbul tarafından Türkiye’ye getirilen 200 bin euro’luk Extreme Lab saatin tanıtımı, Nişantaşı’ndaki mağazadan sonra Blackk’te verilen bir parti ile yapıldı.

Her yıl sadece beş adet üretilen ve dünyaca ünlü İsviçre saat markası Jaeger-Le Coulture’un tasarladığı Extreme Lab’ın tanıtımına Chronos İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Hatipoğlu ve eşi Berna Hatipoğlu, üretici firma Jaeger-Le Coulture’un CEO’su Jerome Lambert, Esra Üstünkaya, Yasemin Kamhi, Gül Ergi, Fulya Cinisli, Numan Ceyhan, Merve Hasman ve Gülden Dormen gibi tanınmış isimler katıldı.

Yaz sezonunu bu akşam düzenlenecek partiyle açacak olan Sortie’deki tüm işletme sahipleri, büyük açılış öncesi bir araya geldi ve yeni sezona hazır olduklarını söyledi. Görünüşe göre de mekan, bu yaz İstanbul’un en önemli restoranlarına ev sahipliği yapacak. 24 saat kesintisiz hizmet veren Chocolate, Sortie’nin yeniliklerinden biri... Chocolate, Sortie’nin eğlenceli yüzünü gösterecek. Brezilya mutfağını servis edecek Quente, et ağırlıklı mönüsüyle yaz boyunca Sortie’de olacak. Kebap ve Türk mutfağını ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Sahan Restaurant servis edecek. Deniz ürünleri Arnavutköy’ün ünlü balıkçısı Fishmekan’a emanet. Akdeniz ve dünya mutfağını geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Mirror temsil ediyor. Fransız mutfağı yine Cafe de Paris’de... Uzakdoğu yemekleri ve suşi ise Mori’nin mutfağından çıkacak.

Duvarlarda son moda

Duvar kağıdı sektörünün önde gelen şirketlerinden Ar Dış Ticaret, 2008 trendlerini tanıttığı davetler vermeye devam ediyor. Firma, geçtiğimiz gün de Fulya’da, Şule Argüder’in ev sahipliğinde bir davet verdi. Davete katılanlar arasında Figen Kıral, Figen Babaoğlu, Jülide Önengüt, Seda Çuhadar Hızal, Oya İdil ve Meral Ketenci de vardı.

Fotoğraf ustasına Rotary’den ödül

Uluslararası Rotary 2420 Bölge Beyoğlu/İstanbul Rotary Kulübü, geçtiğimiz akşam Taksim Divan Otel’de ödül töreni düzenledi. Kulüp üyelerinin hazır bulunduğu gecede, fotoğraf dünyasının emektarı Hüseyin Karaer’e de Meslekte Başarı Ödülü verildi. Karaer, ödülünü geçmiş dönem başkanı Yalçın Say ile dönem başkanı Tuncer Özışık’ın ellerinden aldı.

Müftüoğlu Sapanca’da

Gürallar Grubu’nun turizm sektöründeki yeni yatırımı olan ve İcra Kurulu Başkanlığı’nı Hediye Güral Gür’ün yürüttüğü Güral Sapanca Wellness Park, geçtiğimiz günlerde kapılarını açtı. Ormanla çevrili 90 bin m2 alan içinde bulunan otelde, Prof.Dr. Osman Müftüoğlu liderliğinde yönetilecek Wellness merkezi de hizmete girdi. Hediye Güral Gür, Tai, futon/shiatsu masajları, Türk hamamı, Fin ve bio saunanın yer aldığı merkezlerindeki bir diğer sürprizin ise 365 gün kullanılabilecek buz pateni pistinin olduğunu belirtti.

Çocuklar yararına podyuma çıktılar

Önceki gün, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı bünyesinde bulunan Bolluca Çocuk Köyü yararına Arzu Sabancı’nın ev sahipliğinde özel bir defile düzenlendi. Yeniköy’deki Avusturya Konsolosluğu’nda gerçekleşen defilede, Patrizia Pepe markasının 2008 ilkbahar-yaz koleksiyonu tanıtıldı. Koreografisini Yasin Soy’un yaptığı, toplam 75 parça kıyafetin sunulduğu defilede 12 ünlü manken görev aldı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI