Gündem Haberleri

  ‘20 YTL’lik kadın mıyım?’ dedi öldürdüm

  Ali GÜLER/KONYA, (DHA)
  11.07.2007 - 17:04 | Son Güncelleme:

  KONYA’da geçen Mart ayında Hülya Kuruoğlu’nu (36) öldürülerek, cep telefonu ve mücevherlerini gasp ettikleri iddiasıyla kuaför Sefer Tamer Sakar (22) ile ortağı Mustafa Erdem (22) ve arkadaşları evli ve 2 çocuk babası Muhammet Sami Dündar’ın (25), yargılanmasına başlandı. Sanıklardan Sefer Tamer Sakar cinayeti anlatırken, “İlişki için 20 YTL önerdim. ‘20 YTL’lik kadın mıyım?’ dedi. Bana hakarette bulundu. Ben de korkutmak için bıçağı salladım” dedi.

  Selçuklu İlçesi Sarayköy Mevkisi dağlık bölgede, 14 Mart 2007'de Hülya Kuruoğlu, boğazından bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Kuruoğlu’nun öldürülmesi olayına karıştıkları gerekçesiyle tutuklanan kuaför Sefer Tamer Sakar ile ortağı Mustafa Erdem ve arkadaşları Muhammet Sami Dündar, Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya tutuklu yargılanan sanıklar ile sanık avukatları katıldı.

  Mustafa Erdem, mahkemede verdiği ifadede, “Biraz moralim bozuktu. Muhammet ile buluştum. Ardından Sefer’i de aradık. Kendisi bir hayat kadını tanıyormuş. Onu arayıp, buluştuk. Hep birlikte toprak yola girdik. Ben fiyat konusunda anlaştıktan sonra cinsel ilişkiye girdim. Ayrılacağımız sırada Sefer de ilişki kurmak istedi. Sefer’le fiyat konusunda anlaşmadılar. Kadın, hakaret etmeye başladı. Sefer’e ‘Ben 20 YTL’lik kadın mıyım? Sen o para ile git annenle, bacınla yat’ diyerek hakarette bulundu. Sefer de maktül ile konuyu konuşmak için biraz uzaklaştı. Sonra çığlık sesi geldi. Koşup yanına gittiğimizde maktül kanlar içinde kalmıştı. Sefer de başındaydı. ‘Ben ne yaptım’ şeklinde sözler söylüyordu. Kadının öldüğünü anlayınca hemen uzaklaştık. Kuruoğlu’nun kolye küpe gibi eşyalarını almadık” dedi.

  Kuaför Sefer Tamer Sakar ise, “Mustafa’dan sonra ben de kadınla ilişkiye girmek istedim. Yanımda fazla param yoktu. 20 YTL önerdim. Bunun üzerine ağır hakaretlerde bulundu. Diğer sanıklardan uzaklaşınca, onu korkutmak için elimdeki bıçağı salladım. Bıçak boğazına gelmiş. Hemen oracıkta ölüvermiş. Pişmanlıkla oradan ayrıldım. 200 metre ileride bıçağı attım. Diğer sanıklar olayı görmedi. Çığlık sesini duyunca yanımıza geldiler. Küpe bilezik gibi değerli eşyalarını almadık. Cep telefonunu da almadık. İlişki sırasında otomobile düşürmüş veya unutmuş olabilir” dedi.

  Muhammet Sami Dündar ise, “Bana telefon açıp beraber olabilecekleri bir kadın olup olmadığını sordular. Ben, ölen kişiyi tanıyordum. Telefon açıp randevu aldım. Diğer sanıkların arabası olmadığı için onları olay yerine aracımla ben götürdüm. Benim ilişki kurmak gibi bir düşüncem yoktu. Bekar arkadaşlarıma yardımcı oldum. Olay olduğu sırada ben yanlarında değildim. Herhangi bir eşyasını da almış değilim. Durumu polise bildirmeyi düşündüm ancak, Sefer’in ricası üzerine onu ele vermek istemedim” dedi.
  Sanıkların tutukluluklarının devamına karar verilerek duruşma ertelendi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı