İZMİR HABERLERİ

20 Yıl Aradan Sonra Vatandaşlar Halk Koşusunda Buluştu

IHA
26.10.2015 - 11:57Son Güncelleme :

HALK KOŞUSUNDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİNİ İSE BUCA BELEDİYE BAŞKANI LEVENT PİRİŞTİNA VE BUCA ESNAF ODASI BAŞKANI TURAN YAZGAN VERDİ.

IHA

İzmir’in Buca ilçesinde 20 yıl aradan sonra düzenlenen Buca halk koşusu, 7’den 70’e onlarca kişiyi bir araya getirdi.
Buca ilçesinde, 20 yıl aradan sonra Buca halk koşusu gerçekleştirildi. 7’den 70’e herkesin bir araya geldiği koşuda onlarca kişi, parkuru tamamlayabilmek için kıyasıya mücadele verdi. Halk Koşusu’na katılanlara ayrıca, üzerinde Atatürk ve Türk Bayrağı resimleri olan tişörtler dağıtıldı. Çevik Bir Meydanı’nda startı verilen koşu yine aynı meydanda sona erdi. 468 kişinin katıldığı, 20 yıldır özlemi duyulan koşunun galibi ise Yunus Yıldız oldu. Halk koşusunda dereceye girenlere ödüllerini ise Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve Buca Esnaf Odası Başkanı Turan Yazgan verdi.
Başkan Piriştina, 20 yıl aradan sonra organizasyonu tekrar gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, "Çok karışık, hepimizi üzen, her gün kötü haberlerle uyandığımız günlerden geçiyoruz. Aslında bu karamsar ortamı bozabilecek, bu kötü niyetli insanlara verilebilecek en güzel cevap, gençlerimizin sporla, birlik, kardeşlik içinde, özgür biçimde konuşabilmesi verilebilecek en iyi cevaptır. Bu yüzden bu bir spor aktivitesi, bir halk koşusu değil, bu aslında halkı, insanlığı birbirine düşürmeye çalışan, huzuru, kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara verilmiş en güzel cevaptır” dedi.
Halkı koşusunda emeği geçenlere teşekkür eden Piriştina, Buca halk koşusunun önümüzdeki yıllarda da düzenleneceğini müjdeledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden 20 Yıl Aradan Sonra Vatandaşlar Halk Koşusunda Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 11 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 20 Yıl Aradan Sonra Vatandaşlar Halk Koşusunda Buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı