Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

% 20 rötarı

Amrabat’ın transferinde PSV’ye ödenecek yüzde 20’lik payı da (1.6 milyon Euro) üstlenen G.Saray Hollanda ekibini bu rakamın yarısına razı etmeye çalışıyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY, Nordin Amrabat ve kulübü Kayserispor ile işi bitirdi ama Kayseri’nin, PSV Eindhoven ile geçmişte yaptığı sözleşmedeki 1.6 milyon Euroluk madde transferin resmiyete dökülmesini geciktirdi. “Bu gecikme ve PSV nereden çıktı” derseniz işte ayrıntıları...

Sarı kırmızılılar, Kayseri kulübü ile Amrabat için 8 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında el sıkıştı. Ancak Kayserispor’un, Amrabat’ı Hollanda’dan alırken PSV Eİndhoven ile yaptığı “Başka bir kulübe transferi halinde PSV’ye bonservis bedeli üzerinden yüzde 20 bedel ödenecektir” maddesini çözmek de Galatasaray’a düştü... Böylelikle Amrabat’ın sadece bonservis bedeli maliyeti 9.6 milyon euroyu bulunca Galatasaray Hollanda Kulübü ile pazarlığa oturdu.

Nordin Amrabat yeni stadını gezdi

Amrabat ve menajeri ile tüm detaylar görüsülüp tam bir uzlaşmaya varıldı. ArdIndan Amrabat TT Arena’yı gezdi. Kalpakçıoglu, rotayı PSV’ye çevirdi. Hedef PSV’ye ödenmesi gereken yüzde 20’lik payı, 1.6 milyon Euro’yu yarıya indirmek.

Cimbom bu operasyon ile kasasından 800 bin Euro daha az çıkmasına çalıştığı için Ambarat’ın imzası bekletiliyor. G.Saray, bir kaç gün içinde sonuca varması bekleniyor...

Hurma’dan G.Saray’a güvence

20 milyon da verseler biz sözümüzden dönmeyiz

RESMİ imzalar atılmayıp açıklamalar gecikince sosyal medyada yayılan Amrabat transferinin zora girdiği haberleri Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma’yı kızdırdı.. Hurma, “Bizim açımızdan hiçbir sıkıntı yok. Bazı insanlar gereksiz yere ortalığı karıştırıyor. Biz iş yapmayı bilmiyor muyuz” dedi. Galatasaray ve Kayserispor başkanlarının bu işi konuşup hallettiğini anlatan Süleyman Hurma, insanların Twittter üzerinden futbolu dizayn etmeye kalkıştığını ileri sürdü. Hurma şöyle devam etti: “Biz Galatasaray’a bir söz verdik. Bunu da tutarız. Başka bir kulüp 20 milyon Euro da verse Nordin Amrabat’ın Galatasaray’a transferi değişmez.”


Bunları da Beğenebilirsiniz