« Hürriyet.com.tr
MENÜ

20 bin dolarlık penaltı

Hakan Şükür, 102. dakikadaki penaltıyı gole çevirseydi G.Saray kupayı kazanıp, 30 bin yerine 50 bin dolar alacaktı. Ancak Cordoba, tecrübeli golcüye bu imkanı tanımadı.

Ahmet GEVEN
SON GÜNCELLEME
EFES Pilsen Cup 5’in finalinde Beşiktaş’a penaltı atışları sonunda elenen G.Saray, 50 bin dolar yerine 30 bin dolarlık ödülle yetinmek zorunda kaldı. Oysa, para sıkıntısı çeken sarı kırmızılılar için kaçan 20 bin doların önemi büyüktü. Normal süresi 1-1 sona eren maçın 102. dakiasında kupaya ve büyük ödüle çok yaklaşan Aslan, Hakan Şükür’ün ayağından kaçırdığı penaltıyla bu fırsatı da tepmiş oldu.

Ligin ilk yarısının son haftalarında ilk 11’deki yerini Ümit Karan’a kaptıran ve 4 maç sonra oynama fırsatı bulan Kral, oyunda kaldığı süre içerisinde varlık gösteremezken, Aydın’ın düşürülmesiyle kazanılan penaltıda topun başına geçti. Ancak, vuruşunda kaleci Cordoba başarılıydı. Kaçan penaltı, Galatasaray’ın da 20 bin dolar kaybetmesine yol açtı.

Sabri-Tümer tartıştı

DERBİDE
sık sık karşı karşıya gelen G.Saraylı Sabri ile Beşiktaşlı Tümer arasında tartışma yaşandı. Uzatma bölümlerinde bir pozisyonda birbirlerine sert giren ikili arasında ağız dalaşı yaşanırken, tartışma maç sonrasına taşındı. Ancak iki takım futbolcuları araya girerek gerginliği sonlandırdı.

Volkan Aslan’a tepki

G.SARAYLI
taraftarlar, performansını beğenmediği futbolcuları Volkan Arslan’ı protesto etti. Sarı kırmızılılar, 75. dakikada yerini Mehmet’e bırakan Volkan’a alkışlarla tepki gösterirken, Volkan da protestoya formasını öperek yanıt verdi. Taraftarlar, eski oyuncuları Okan’a da "Cimbom’u satanı biz de satarız" şeklinde tezarühat yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler