Gündem Haberleri

  20 bin çocuğa tiyatro ve resimle emniyet kemeri eğitimi verildi

  Hürriyet Haber
  18.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sabancı Grubu bünyesindeki otomotiv şirketi Temsa, Hürriyet Otoyaşam’ın desteğiyle başlattığı "Emniyeti Belden Bırakmayın" sloganlı sosyal sorumluluk projesini anaokulu ve ilköğretim öğrencileriyle buluşturdu. Temsa’nın otobüslerde emniyet kemeri takmanın gerekliliği konusunda 37 ilde düzenlediği eğitim çalışmaları, öğrenciler, eğitimciler ve veliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Temsa, Nisan-Haziran ayları arasında toplam 20 bin öğrenciye ulaştı.

  Temsa, İstanbul ve Adana’daki anaokullarında 6 bin öğrenciye eğitim verdi. Temsa, yaşları 3 ila 6 arasında değişen çocuklara, emniyet kemeri kullanımını karikatürist Salih Memecan’ın hayat verdiği ’Sizinkiler’ karakterleriyle eğlenceli ve interaktif bir şekilde anlattı. Çocuklar, Temsa ekiplerinin dağıttığı boyama kartonlarını boyadı, eğlenerek öğrendi. Temsa, Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 35 ilde gerçekleştirdiği turne kapsamında ise 14 bin öğrenciye ulaştı. Akbank Çocuk Tiyatrosu ortaklığıyla öğrencilere, otobüslerde emniyet kemeri kullanmanın önemi, kısa parodi ve görsel materyallerle anlatıldı.

  Ülkemizde yolcu taşımacılığının yüzde 95’inin karayollarında yapıldığına ve her yıl trafik kazalarında 10 bin kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çeken Temsa, "Emniyeti Belden Bırakmayın" sosyal sorumluluk projesiyle kazalardaki ölüm ve yaralanma oranlarını minimuma indirmeyi hedefliyor. Emniyet kemerinin önemi konusunda toplumu bilinçlendirmeye genç kuşaklardan başlayan Temsa, yeni öğretim döneminde de projeyi Türkiye’nin dört bir yanındaki anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine ulaştırmayı planlıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı