Ege Haberleri

EGE

  2 yıl sonra evine döndü

  Nesrin COŞKUN, İZMİR (DHA)
  31.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nakil beklediği Ege Üniversitesi Hastanesi’nden tam iki yıl sonra evine dönen 11 yaşındaki Barış, “Evimi ve arkadaşlarımı çok özlemiştim” dedi.

  EMANET yapay kalple iki ayrı günde birer saat özgürlük provası yaptıktan sonra kalıcı cihaz takılan 11 yaşındaki Barış Keklik 22 ay nakil beklediği Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesi’nden taburcu oldu, tam iki yıl sonra evine döndü. Büyük mutluluk yaşayan Barış’ın ilk ziyaretçileri okul arkadaşları olurken, anne Kıymet Keklik, “Oğlum gerçek özgürlüğü gerçek kalbe ulaşınca yaşayacak. Barış ve tüm kaderdaşları bağış kalplerle özgür olacak” dedi.

  Kardeşi Yusuf’a ve babaannesine sürpriz yaptığını belirten Barış yaşadığı sevinci şöyle anlattı:“Kardeşim, babaannem geleceğimizi bilmiyorlardı. Bizi görünce çok sevindiler, ben de çok sevindim. Artık evimdeyim, çok mutluyum. Hastanere herkes bana çok ilgi gösterdi. Ama 2 yıldır evimize gelmiyordum. Herşeyi çok özlemiştim. Şimdi de her istediğimi yapamayacağım ama evimde olduğum için çok sevinçliyim.”

  Ziyarete gelen arkadaşlarına merak ettikleri yapay kalbi, nasıl çalıştığını anlatan Barış gerçek kalbe kavuşmak istediğini söyledi. Arkadaşları da Barış’ın eskisi gibi aralarına katılıp oyun oynaması, birlikte okula gidebilmeleri için yeni bir kalbe ihtiyacını dile getirip organ bağışı çağrısı yaptı. Barış sokağa çıkıp oynayamasa da evlerinin önünde oyun oynayan arkadaşlarını izleyerek zaman geçiriyor.

  DUYARLILIK ÇAĞRISI

  Evinden, yuvasından, eşinden, küçük oğlundan uzakta 2 yıl geçiren, hastane ziyaretleri yüzleşine, seslerine hasret kalan anne Keklik, “Şimdi hastaneden çıkacak kadar özgür oldu, ama gerçek özgürlüğe gerçek kalple kavuşabilir. Herkesi organ bağışı konusunda duyarlı olmaya çağırıyorum” dedi. Anne Keklik, haftada bir hastaneye kontrole gitmek zorunda kaldıklarını, ancak otobüsle bu yolculuğun riskli olacağını belirterek yetkililerden
  yardım istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı