Gündem Haberleri

GÜNDEM

  2 yıl arayla aynı hâkimin odasını soydu

  Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, DHA
  07 Mayıs 2010 - 17:30Son Güncelleme : 07 Mayıs 2010 - 17:30

  ZONGULDAK Adliyesi'nde, İş Mahkemesi Hakimi Selma Sevim'in odasına girip, cüzdanındaki 50 lirayı çalarak kaçan Hüseyin Kalmaz yakalandı. Kalmaz’ın, 2 yıl önce de aynı hâkimin odasından cep telefonunu çaldığı ortaya çıktı.

  Zonguldak 1'inci İş Mahkemesi Hâkimi Selma Sevim, 3'üncü kattaki odasının kapısını açık bırakarak bir iş için dışarı çıktı. Adliye içindeki işini bitirdikten sonra odasına dönen Sevim, kapının arkasında asılı olan çantasının açık olduğunu görünce şüphelendi. Çantasını kontrol ettiğinde cüzdanının çalındığını gören Sevim, Adliye'de görevli polise haber verdi. Yapılan araştırmada, Hâkim Selma Sevim'in cüzdanı aynı kattaki tuvalette bulundu. Cüzdandan 50 liranın çalındığı belirlendi.

  Hırsızlık olayıyla ilgili araştırma başlatan polis, cüzdanın üzerindeki parmak izini, 2008 yılında da aynı hakimin odasından cep telefonunu çalan ve 1 yıl cezaevinde yatan Hüseyin Kalmaz'ın parmak izi ile karşılaştırdı. Parmak izinin aynı kişiye ait olduğunun belirlenmesi üzerine Hüseyin Kalmaz, dün akşam saatlerinde Kozlu Beldesi'nde yakalandı. Daha önce de bir çok hırsızlık suçundan sabıkası bulunan Hüseyin Kalmaz, polise verdiği ifadesinde, hâkim Selma Sevim'e karşı bir art niyetinin bulunmadığını, tesadüfen onun odasına girdiğini söyledi. Kalmaz polisteki ifadesinin ardından hırsızlığı yaptığı Adliye'ye sevk edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı